Od rana same niespodzianki w klasie II b. Już po godzinie 9 stery w klasie przejęły dwie przesympatyczne Panie: Patrycja Firkowska – dietetyk i Izabela Szuba – Jóźwiak – trenerka jogi dla dzieci. Spotkanie rozpoczęło się rozmową na temat śniadań oraz tego, jakich wyborów żywieniowych dokonują dzieci w szkole i poza nią. Doświadczenie Pani Patrycji w układaniu planów żywieniowych oraz zaangażowanie dzieci biorących udział w zajęciach pozwoliło również na rozpisanie założeń dobrej diety oraz skomponowanie jednodniowego jadłospisu. Każdy zaproponował coś ciekawego, dzięki czemu połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.
Zaraz po części edukacyjnej przeszliśmy do magicznej opowieści, która – jak się za chwilę okazało – była wstępem do naszego treningu jogi. Do akcji wkroczyła pani Iza, tłumacząc, w jaki sposób należy prawidłowo oddychać podczas ćwiczeń. Gdy wszyscy wiedzieli już jak prawidłowo wypełniać ciała tlenem, przeszliśmy do wykonywania pojedynczych asan – pozycji w jodze. Na zakończenie wszyscy wykonali powitanie słońca, czyli sekwencje ruchów wzmacniających i rozciągających ciało.
Świetnie się bawiliśmy! Serdecznie dziękujemy za miłe, inspirujące spotkanie.

Zobacz film ze spotkania

Comments are closed.