W jaki sposób podzieliliśmy się zadaniami? Kto nas wspierał w organizacji wyborów? W jaki sposób? Na kiedy wyznaczyliśmy datę wyborów? Jak przygotowaliśmy miejsce do wyborów? Czy dzieliliśmy się z kimś wynikami, np. z mediami?
Pamiętacie nas!

Kłania się grupa z klasy 8a i 8c. Zadania zostały przydzielone według wcześniej ustalonego i doprecyzowanego harmonogramu. Rozmowa liderów grupy z naszym nauczycielem wos odbyła się bardzo sprawnie. Pani Halina Krupa wyraziła swoje oczekiwania w stosunku do organizacji wyborów, a następnie konsekwentnie sprawdzała nasze zaangażowanie.Ze względu na to, że jesteśmy klasą sportową i reprezentujemy szkolę w rozgrywkach międzyszkolnych nałożyły nam się terminy wielu przedsięwzięć sportowych i wyborczych. Sprostaliśmy! Oplakatowaliśmy szkołę. Na plakatach wyborczych wyznaczyliśmy datę: piątek – 11.10.2019 r. Już w czwartek po południu w sali nr 16 przygotowaliśmy lokal wyborczy.Pani Halina Krupa okiem eksperta akceptowała lub nie naszą estetykę. Ustawione stoliki dla komisji wyborczej, urna wyborcza,flagi,miejsca do głosowania dla uczniów. Wszystko dopięte na ostatni guzik.Rano w piątek tj. 11.10.2019 zaprosiliśmy Panią Dyrektor Elżbietą Krawczykiewicz aby dać znać o naszej gotowości do akcji „Młodzi Głosują”. Po przeprowadzonych wyborach komisyjnie zostały zliczone głosy, wypełniony protokół wyników szkolnych wyborów i złożone podpisy członków szkolnej komisji wyborczej. Nastała cisza wyborcza.

W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? Co nas pozytywnie zaskoczyło? Co było dla nas wyzwaniem?

Uczniowie głosowali na drugiej, trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej .Ola i Wiktoria chodziły do klas 6-8, zapraszając na wybory. Uczniowie z nauczycielami schodzili do lokalu wyborczego.Za okazaniem legitymacji szkolnej podpisywali listy wyborcze i pobierali kartę do głosowania. Akcja przebiegła sprawnie. W trakcie głosowania Maks robił zdjęcia dokumentując szereg ciekawych spostrzeżeń. Pozytywnie zaskoczyli nas uczniowie klas ósmych. To oni z rozwagą podejmowali decyzje i jak na ich usposobienie byli wyjątkowo spokojni. Wyzwaniem dla nas było zorganizowanie Wyborów Parlamentarnych i zachowanie procedur. Jesteśmy „rozbieganymi dziećmi”. Po raz pierwszy braliśmy udział w takiej akcji i brak nam doświadczenia w tej materii.

 

 

Comments are closed.