„To(działa)My!”

7 stycznia 2021

https://view.genial.ly/5fef7e7c485b460cf9c7488b/vertical-infographic-list-dobry-klimat

Uczniowie klasy 8b – w programie UNICEF pt. „To(działa)My!” Przystąpiliśmy do programu Unicef pt. „To(działa)My!”, bo czujemy, że musimy działać dla dobra Ziemi i nas samych. Nie wolno być obojętnym, gdy: – oddychamy zatrutym powietrzem, – rzeki, morza i oceany stają się wysypiskiem śmieci, – umierają lasy, łąki i pola, – drastycznie spada liczba gatunków żyjących zwierząt. Nasza szkoła znajduje się w śródmieściu i na co dzień mamy do czynienia ze smogiem spowodowanym m.in. wyziewami ze starych pieców, spalinami. Widzimy, jak nasz świat zmierza ku zagładzie klimatycznej, dlatego opracowaliśmy ścieżkę eKologiczno-edukacyjną i pokój zagadek, aby: – nauczyć siebie i innych mądrego i przemyślanego korzystania z zasobów naszej planety, – uświadomić, że segregowanie śmieci, oszczędzanie wody czy zmiana nawyków na ekologiczne wcale nie są trudne, – każdy z nas ma wpływ na los naszej planety, naszą przyszłość! Po prostu – razem możemy więcej! Stwórzmy dobry klimat! Nie czekajmy więc: To(działa)My!

Comments are closed.

Skip to content