W poniedziałek 4 października w godzinach 11.00- 14.00 klasy 4a, 4b i 5b wzięły udział w I pikniku wędkarskim „Jedynka z naturą”, który odbył się na terenie Stawku Łabędziego. Piknik został zorganizowany w ramach realizacji w Szkole Podstawowej nr 1 Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Wychowawcy oraz p. Adam Sujka przygotowali dla dzieci szereg atrakcji. Pan Wojtek Sobiegraj pełniący funkcję ichtiologa w PZW Słupsk przygotował plansze edukacyjne i opowiedział dzieciom o rybach i ich zwyczajach. Uczniowie wzięli następnie udział w konkursie wiedzy wędkarskiej. Jednak główną atrakcją były zawody wędkarskie – dzieci miały zapewnione wędki, zanęty i przynęty – łowiły w oznaczonych stanowiskach. Przy pomocy pana Wojtka oraz kilkorga rodziców udało się niemal każdemu uczniowi złapać rybkę i szybciutko wypuścić. Osiemnaścioro dzieci złowiło około 20 ryb. Najlepsi (Marcel, Sandra, Kacper) złowili aż po 4 rybki Wszyscy łowiący otrzymali słodkości za swoją wytrwałość, a zwycięscy dodatkowo nagrody rzeczowe. Podczas całego pikniku dzieci odpoczywały na kocach spędzając czas na rozmowach oraz zajadaniu zdrowych przekąsek lub na zabawkach linowych w pobliżu. Na zakończenie pikniku przeszliśmy całą grupą z workami, aby oczyścić teren ze śmieci. Niestety cały czas jest tam ich całe mnóstwo, mimo wielu koszy wokół!!! Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie zakupu przynęt, zanęt i nagród rzeczowych dla łowiących i startujących w konkursie wiedzowym. Dziękujemy Pani Kasi z klasy IVa za zakup słodyczy dla dzieci! Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi PZW Słupsk za pozwolenie zorganizowania zawodów wędkarskich oraz PGK Słupsk za zaopatrzenie nas w worki i rękawiczki.

https://www.facebook.com/105536929778352/videos/462347051690875

Comments are closed.

Previous Post
«
Skip to content