Z życia świetlicy szkolnej….

Rok szkolny 2020/2021


Na zajęciach innowacyjnych „My się wirusa nie boimy – wciąż się wspieramy i zdrowie chronimy” rozmawialiśmy na temat rozpoznawania i wyrażania emocji oraz ich roli w naszym życiu. Uczniowie klas I-III wypowiadali się na temat emocji, których doświadczyli w trudnym czasie pandemii oraz dzielili się własnymi sposobami radzenia sobie z nimi.  Gościem świetlicy był pan Tomek – Psycholog szkolny, który odpowiedział na wiele pytań uczestników zajęć.  Podczas zabaw rozpoznawaliśmy różne emocje wyrażane w utworach muzycznych, wysłaliśmy w podróż kosmiczną rakietę pełną trudnych emocji i uwieczniliśmy nasze nastroje na kolorowych rysunkach. Dziękujemy za miłe spotkanie!


WYNIKI KONKURSU „MOJA SZKOŁA”
Miło nam ogłosić, że konkurs plastyczny świetlicy szkolnej pt. „Moja Szkoła” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było poznawanie tradycji i historii szkoły, rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych, kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Komisja konkursowa po wnikliwej naradzie wyłoniła zwycięzców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a autorom zwycięskich prac serdecznie gratulujemy!
Oto lista laureatów:
Miejsce I: Natalia Wójcik kl.1b, Michalina Czerwińska kl. 3a
Miejsce II: Milena Butwin kl. 3a, Paulina Brzezińska kl. 3a,

Miejsce III: Hanna Kołodziej kl. 2b, Zuzanna Kucharska kl. 3a


W ramach edukacji morskiej uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach podczas których dowiedzieli się o trudach w pracy marynarza, jak groźne potrafią być morskie fale i czym są „szanty”. Dzieci poznały tajniki pracy nawigatora morskiego, rozwiązywały interaktywne quizy, dzięki którym poznały elementy budowy statku. Na koniec powstały prace plastyczne prezentujące piękne, barwne statki. Dziękujemy naszym dzielnym kapitanom za udział w tej morskiej przygodzie.


My się zimy nie boimy, nawet bardzo ją lubimy! Zimowa aura sprzyja zabawom na śniegu. Uczniowie klas I-III wykorzystały piękną pogodę do zabaw i szaleństw na świeżym powietrzu, a w ramach zajęć plastycznych w naszej świetlicy powstała galeria bałwanków, które pięknie prezentują się w kąciku plastycznym!


Na zajęciach innowacyjnych „Dawne i współczesne zawody” gościem świetlicy szkolnej był pan Tomek – Psycholog szkolny.  W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega zawód psychologa, w jaki sposób pomaga innym i do kogo możemy  zwrócić się o pomoc gdy mamy problem. Dziękujemy panu Tomkowi za spotkanie i wiele ważnych informacji.


W świetlicy szkolnej odbyło się bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas I – III. Na zajęciach rozmawialiśmy na temat roli bajek w naszym życiu, przypomnieliśmy sobie przygody wybranych bohaterów oraz wzięliśmy udział w bajkowym kalambury. Następnie nasi uczniowie wspólnie zaprojektowali i wykonali grę planszową z zagadkami na temat bohaterów z ulubionych bajek. Dzieci wykazały się świetną znajomością świata bajek oraz kreatywnością przy tworzeniu bajkowej gry planszowej, która okazała się wspaniałym pomysłem i dostarczyła wszystkim wiele dobrej zabawy.


Innowacja „Dawne i współczesne zawody- kształtowanie wiedzy na temat zawodów wśród uczniów klas I-III. ” Podczas zajęć zaproszeni goście opowiedzieli uczniom na czym polega ich zawód, jakie wykonują czynności oraz z jakich narzędzi korzystają podczas swojej pracy.

link do filmiku


Dnia 03.02 w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia w ramach edukacji czytelniczej, podczas których uczniowie świetlicy szkolnej wykonali swoje korony oraz wysłuchali opowiadanie pani Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel pt. „Królewna”.


Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W dniu 09.02 w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia podczas których uczniowie klas I-III poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dowiedzieli się jak unikać zagrożeń, które czyhają w Internecie.


Miło nam ogłosić, że konkurs plastyczny pt. „Moja Kartka Bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej. Jury po wnikliwej naradzie wyłoniło zwycięzców. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Oto lista laureatów:

Miejsce I : Maja Margas kl. II a ; Zuzanna Margas kl. III a

Miejsce II: Alicja Bąbel kl. I a; Zuzanna Szwugier kl. I b

Miejsce III: Jan Choroba kl. I b; Milena Wiśniewska kl. III b; Paulina Brzezińska kl. III b


POMAGAMY!

W dniu 05.11.20 r. uczniowie klas 1-3 wspólnie z wychowawcami świetlicy zakończyli jesienną edycję akcji charytatywnej „Podaj łapkę” na rzecz zwierząt ze Słupskiego Schroniska „TOZ”.  Cieszymy się, że nasz apel spotkał się z tak dużym zaangażowaniem, dzięki czemu udało nam się zebrać pokaźną paczkę dla naszych czworonożnych przyjaciół m.in.: karmę suchą i mokrą, przysmaki, koce, ręczniki, miski oraz legowisko. Składamy serdeczne podziękowania naszym Uczniom, Rodzicom oraz Wszystkim Darczyńcom za okazane serducho i przekazane dary. Wasza pomoc jest bezcenna!


29 października w świetlicy szkolnej odbyła się Zabawa Straszydeł i choć odwiedziły nas czarownice nikt nie zamierzał się bać.  „Upiorne Balony”, „Zagadkowe Duszki” czy „Marsz Zombie”, to tylko niektóre z naszych konkurencji. Nie zabrakło rebusów, zagadek i słodkich niespodzianek dla wszystkich uczestników!  Na koniec uczniowie wykonali zabawne portrety Pana Szkieletorka. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę, było strrraszenie…  fajnie!


Wyniki konkursu plastycznego pt. „Barwy Jesieni”

Miło nam  ogłosić, że konkurs plastyczny pt. „Barwy Jesieni” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło wiele pomysłowych prac. Jury po wnikliwej naradzie wyłoniło zwycięzców. Dziękujemy uczestnikom za duże zaangażowanie i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Oto lista zwycięzców:

Miejsce I: Adrian Formella kl. III B, Amelia Żurek kl. I B, Jan Choroba kl. I B

Maja Rajnert kl. I B, Zuzanna Szwugier kl. I B

Miejsce II : Beata Jasiewicz kl. I A, Emilia Nowatka kl. I B

Mariia Zaika kl. I A, Michalina Czerwińska kl. III B

Miejsce III: Alicja Bąbel kl. I A, Kateryna Lisova kl. II A

Paulina Brzezińska kl. III A, Sabina Łachut kl. III B


Rozstrzygnięcie konkursu „Mój czworonożny przyjaciel”

Tydzień kodowania

Uczniowie świetlicy szkolnej uczyli się przez zabawę programować kolory i dźwięki robota Photon oraz zaprogramować trasę Photona do wyznaczonego miejsca.


Bo w świetlicy jest przyjemnie!

Tu lubimy być codziennie!

Mnóstwo zabaw wymyślamy,

I w warcaby czasem gramy.

Z klocków cuda budujemy,

I w konkursach startujemy.

Często na dwór wychodzimy,

I wesoło się bawimy.

A gdy w sali zostajemy,

Czasem też hałasujemy.

I śpiewamy i fikamy,

Swe talenty rozwijamy.

Malujemy tu, czytamy,

Lekcje także odrabiamy.

Tu przyjaciół wielu mamy,

Nigdy nie jesteśmy sami!


Rozstrzygnięcie konkursu świetlicy szkolnej „Pocztówka z wakacji”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 29 ciekawych prac. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i twórczości plastycznej uczniów. Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, po naradzie wyłoniono Laureatów konkursu.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce: Zuzanna Madej kl. I A  //  Zuzanna Leśniak – Mikucka kl. I B

II miejsce:Michalina Czerwińska kl. III A //Nikola Stolarczyk kl. III B

III miejsce: Nadia Prasowska kl. II B //Martyna Balawelder kl. I A

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w środę 30.09.20 r. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.


Europejski Dzień Języków Obcych w naszej świetlicy.

25 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Na świetlicy staraliśmy się pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o różnych krajach, posłuchać hymnów i odgadnąć z którego kraju pochodzą. Następnie, uczniowie malowali flagi, które przy użyciu ipadów i aplikacji Quiver zaczęły „ożywać”.


PLAN PRACY ŚWIETLICY w roku szkolnym 2020/2021

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Kamila 7.30-9.30 8.00-9.30

13.30-15.30

8.00-10.30

14.30-15.30

6.30-10.30 —————–
Iwona 9.30-14.30 10.30-16.30 6.30-14.00 9.30-16.30 6.30-13.00
Anna 8.30-9.30 12.30-16.30 —————– 7.15-7.45 12.00-15.15 10.45-15.00
Ewelina 6.30-8.30

14.30-15.30

6.30-10.30 13.30-16.30 7.30-9.00 8.00-16.30

Rok szkolny 2019/2020

 

 15.04.2020 r.

                                         Witajcie Kochani!

Dzisiaj przygotowałyśmy dla Was zabawy na wolne chwile. Zapraszamy do skorzystania.

92388206_2963705223675820_6938484009869508608_n

Zabawa nr 1

Rysuj w ciemno…

Zabawa dla dwóch osób.

Poproś kogoś z domowników do wspólnej zabawy.

Przygotuj:

 • kartki
 • coś do rysowania
 • opaskę do zasłonięcia oczu.

Zabawa polega na przyjrzeniu się osobie siedzącej naprzeciwko, następnie zasłaniasz starannie oczy , aby nic nie widzieć i próbujesz narysować tę osobę.

                                     

69593592_1293705430789337_3646026118718291968_n

Zabawa nr 2

Super relaks

Zaproś do zabawy kogoś z domowników. Rysuj palcem na plecach siostry/brata dowolny obrazek. Ich zadaniem jest zgadnąć co narysowałeś. Możesz zacząć od prostych rysunków np. słońce, kwiat, serce.

Po jakimś czasie zamieńcie się rolami. Możecie liczyć sobie punkty i wymieniać na nagrody – oczywiście u mamy…

Miłej zabawy!


                                      

                     08.04.2020 r.

Wielkanoc tuż, tuż..                                                    

Kochane Dzieci! Drodzy Rodzice!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, aby ten świąteczny czas był wyjątkowy, pełen miłości, ciepła i wzajemnej życzliwości. Radosnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, a także dużo… dużo zdrowia

życzą wychowawcy świetlicy

Jak dzisiaj Wasze nastroje? Wiosenne porządki już zrobione? Wiemy, że przed Wami jeszcze mnóstwo świątecznych przygotowań.

My mimo wszystko mamy dla Was zadanie.

Zachęcamy was do przesłania na adres: dorota.dajnowicz@sp1slupsk.plzdjęć wykonanych przez Was pisanek lub dekoracji świątecznych. Podzielcie się z nami świąteczną atmosferą,  jaka panuje w Waszych domach. Efekty Waszej pracy pojawią się na naszej stronie, dzięki czemu wszyscy będą mogli je podziwiać. Liczymy na Was i czekamy na zdjęcia!

91734217_1498669180317953_7319715864092082176_n

A dla chętnych quiz wiedzy o Świętach Wielkanocnych. Powodzenia!

Kliknijcie w link:

https://czasdzieci.pl/quizy/quiz,6272c9-quiz_wielkanocny.html

Spokojnych Świąt!


07.04.2020 r.

O Wielkanocy słów kilka.. czyli Symbole Wielkanocne.

Witajcie! Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Są one niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów takich jak malowanie pisanek, pieczenie mazurka czy święcenie koszyczka z pokarmem. Niebawem każdy z Was będzie dzielił się z najbliższymi święconką, ale co tak naprawdę symbolizują pokarmy w koszyczku?

                      92287999_923337104784730_7641228998382452736_n

Jajka –  to symbol nowego życia. Poświęcone pojawiają się na naszych stołach, a także w postaci ozdobnych pisanek i w życzeniach wielkanocnych.

Baranek – to symbol niewinności i zmartwychwstania Jezusa

Chleb – w święconce symbolizuje Ciało Chrystusa, jako oznaka dostatku.

Sól – oznacza prawdę, ma również chroni przed złem.

Pieprz – według tradycji ludowej ma zapewnić siłę i nieśmiertelność.

A teraz coś z kategorii.. zrób to sam!

Lubicie orgiami ? Poniżej znajdziecie wiele ciekawych pomysłów na wielkanocne ozdoby. Miłej zabawy J

Koszyczek wielkanocny: https://www.youtube.com/watch?v=1BbmdyDlCI0

Zajączek: https://www.youtube.com/watch?v=6QqBvy_yO_M

https://www.youtube.com/watch?v=A8agxSu4hNs

Tulipan: https://www.youtube.com/watch?v=sfUj7-M3C0A

Kurczaczek https://www.youtube.com/watch?v=CtbFLxOvwXk

Różne ozdoby https://www.youtube.com/watch?v=4qMGLWY4aqU

92016278_1063709540681377_8383182623081496576_n

Powodzenia !


                                  6 kwietnia 2020 r

  Ptasie trele…    91703211_524475574922451_7548509261576273920_n

Kochani!

Wiosna już u nas zagościła na dobre. Jednym z jej pierwszych oznak jest ptasi śpiew. Choć na razie nie możemy wyjść na spacer do parku to spróbujmy w domu poczuć jej namiastkę.

Zrelaksujcie się zatem i posłuchajcie śpiewu  naszych skrzydlatych przyjaciół.  Jak się podoba ptasia symfonia?

Miłego słuchania!


     3 kwietnia 2020 r.

Wyginam śmiało ciało czyli Taniec połamaniec!

                         91660417_265114464490480_7602762708638760960_n

 

Dzień dobry w piątek!

Każdy z Was wie, że ruch to zdrowie, a taniec to przyjemność sama w sobie.

Dziś zapraszamy Was do nauki tańca połamańca.

Życzymy udanego fikania!

Kliknijcie w poniższe linki:

 • Rozgrzewka: https://www.youtube.com/watch?v=178D-0TKWBM
 • Układ taneczny: https://www.youtube.com/watch?v=RrsdZz3wkCoZachęcamy Was do wymyślania swoich „tańców połamańców”. Znamy Wasze możliwości i wiemy, że doskonale sobie poradzicie  z tym zadaniem.A może zrobicie zdjęcie lub nagracie krótki filmik Waszych tanecznych zabaw? Z przyjemnością  zamieścimy go na stronie szkoły. Wysyłajcie na adres: dorota.dajnowicz@sp1slupsk.pl92024237_622705811793906_968450911191957504_n                                                                        Miłej zabawy!

2 kwietnia 2020 r.

Witamy Was w kolejnym dniu!

Dzisiaj „Szalone memo”

62611327_876891726006800_3219730380999360512_n

Instrukcja zabawy:

 • Poproś rodziców o karteczki biurowe samoprzylepne.
 • Zaproś rodzeństwo do zabawy.
 • Narysujcie na karteczkach po dwa takie same obrazki (co tylko wyobraźnia podpowie). Im więcej par narysujecie tym dłuższa zabawa!
 • Następnie porozklejajcie je w różnych miejscach w domu.
 • Zabawa polega na tym, że na słowo START!(wypowiedziane np. przez mamę) zaczynacie szukać par. Kto znajdzie więcej – wygrywa.91362599_220826365827961_3722368707138158592_nWesołej zabawy!D. Dajnowicz, I, Spurgiasz, J. Dawidczyk

1.04.2020 r.

Dzień dobry Kochani!

90752379_213394169766588_4030258269590126592_n90752379_213394169766588_4030258269590126592_n90752379_213394169766588_4030258269590126592_n

Po obejrzeniu filmu o kropelce już wiecie, jak woda krąży w przyrodzie….

A dzisiaj? Czas na: czary-mary! Proponujemy, abyście zmienili swój pokój

w prawdziwe laboratorium i poeksperymentowali z wodą. To może być

niezwykła przygoda i fascynujące doświadczenie, ponieważ, jak już wiecie,

woda ma wiele tajemnic. Jesteśmy przekonani, że dzisiejsze zajęcia dostarczą

Wam wiele radości. Zaproście do zabawy Rodzinę. Gotowi?

A zatem… kliknijcie w poniższy link, obejrzyjcie film i…do dzieła!

90513086_143333310339750_6350864434314870784_n

A to „serduszkowe” jabłuszko jest dla Was. Częstujcie się. Smacznego!

91294471_3159900377569463_4844239363426484224_n

Miłego popołudnia życzą Wam:

D. Dajnowicz, I. Spurgiasz, J. Dawidczyk


31 marca 2020 roku

Witajcie w kolejnym dniu !

91518900_1538194956329645_5921270994936266752_n

Mamy dla Was zadanie. To zadanie to: le-niu-cho-wa-nie!

W wolnych chwilach róbcie to, co sprawia Wam przyjemność, np.

– poczytajcie ulubioną książkę lub gazetkę.

– obejrzyjcie zabawny film…

Jeśli nie macie pomysłu, możecie skorzystać z naszych wcześniejszych propozycji:

 • zakręćcie magicznym kołem
 • posłuchajcie bajki „Łąkowa Orkiestra”
 • a może nie obejrzeliście teatrzyku „O trzech konikach”…?

Kliknijcie w poniższe linki:

https://wordwall.net/pl/resource/910345/co-dzis-zrobie

https://miastodzieci.pl/zabawy/mini-gimnastyka-dla-mlodszych-dzieci/

https://tuptuptup.org.pl/joanna-jablczynska-audiobook/

http://iteatr.tvp.pl/47174629/basn-o-trzech-konikach

90942055_253414662454459_3874458940813082624_n

  Miłej zabawy! Tęsknimy za Wami !


30.03.2020 r.

Światowy Dzień Wody

Woda- źródło życia. Wprawdzie Światowy Dzień Wody obchodzimy 20 marca, ale woda swoje święto powinna mieć codziennie. Dlaczego?Przeczytajcie wiersz…

„WODA” czyli Wszystko zaczyna się w chmurach

Mała chmurka zapłakała,91403977_238323540643083_8396161232565960704_n
Kropelkami świat zalała,
Zasiliła rzeki w wodę,
Ożywiła nam przyrodę.

Dzięki wodzie wszystko żyje,
Każdy ją na świecie pije,
Mały kwiatek, wielkie drzewo,
Które pnie się, aż pod niebo.

Wodę, piją także dzieci,
Taką co ze źródła leci,
Bo by rosnąć, aby żyć,
Trzeba czystą wodę pić.

Skąd się biorą chmury? Jak to się dzieje, że deszcz pada? Skąd kałuże, po których lubimy chodzić w kaloszach?
Obejrzyjcie wędrówkę kropelki wody.

https://www.youtube.com/watch?v=WfnAD9vsZfY

90702290_632512417542738_5157391454816960512_n
Czy wiecie, że….?
·czy wiecie, że najmniej wody znajduje się w szkliwie zębów – 10%, w kościach znajduje się 20 % a już np. we łzach 98%? Czy możemy zatem stwierdzić, że jesteśmy głównie wodą?
·ciało ludzkie składa się z ok. 70% wody
·do wyprodukowania 1 kg bawełny zużywa się zwykle 5 t wody,
·do wyprodukowania 1 kg ziaren pszenicy potrzeba 1000 litrów wody (tam, gdzie tereny trzeba nawadniać, znacznie więcej),
·do wyprodukowania 1 kg stali potrzeba 300 litrów wody.

Zadanie dla Was:
Zastanówcie sę, w jaki sposób można oszczędzać wodę?
Jeśli macie ochotę, zapiszcie lub narysujcie swoje pomysły i przyślijcie na adres:

dorota.dajnowicz@sp1slupsk.pl
90915281_247592889732188_5340659783806484480_n


27 marca

                                                   Po co jest teatr?

Ta drabina to schody do nieba,
a ta miska to księżyc.
Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz,
A z garnków są hełmy rycerzy.90522054_887708661642378_6670511967955845120_n
 Ale kto w te czary wierzy?                                                       
To jest teatr.
A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie .
I już zawsze w misce księżyc widzieć.

 

Zaproście teatr do domu! Kliknij w poniższy link i dajcie się ponieść fantazji… ZAPRASZAMY

http://iteatr.tvp.pl/47174629/basn-o-trzech-konikach

Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Teatru. A może pobawicie się w teatrzyk domowy? To nie jest trudne. A Wy jesteście Mistrzami wyobraźni. Dacie radę !

90528545_495740404431197_1773447036524298240_n

Macie moc pomysłów!

Prosimy o zdjęcia z  domowego  teatrzyku.  Umieścimy je na stronie internetowej szkoły i na fb tak, aby inni mogli je zobaczyć.

Czekamy do poniedziałku – 30 marca . Zdjęcia prześlij na adres:

dorota.dajnowicz@sp1slupsk.pl

                                                              Miłego weekendu


26 marca 2020r.

Witajcie!

Pamiętajcie, że nie samą nauką uczeń żyje! W wolnych chwilach zakręć magicznym kołem i … działaj! Wykonuj zadania!

90546562_1647436942071003_6172585036257165312_n

Do zabawy zaproś swoich Bliskich, klikając w poniższy link:

https://wordwall.net/pl/resource/910345/co-dzis-zrobie

https://miastodzieci.pl/zabawy/mini-gimnastyka-dla-mlodszych-dzieci/


25.03.2020 r.

89959500_504327913570320_3489130022797574144_nCo piszczy w trawie..wiosną?

Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku. Świat przyrody budzi się do życia…

W wolnej chwili posłuchaj bajki o motylach, świerszczach i wielu innych owadach zamieszkujących łąki.

Tola , Pola i Urwis zostaną wezwani przez Eko-patrol na pomoc Rusałce- pięknemu motylkowi, który nie może odnaleźć przyjaciół orkiestry.Czy Eko-patrolowi uda się odnaleźć konika polnego, chrząszcza, pszczoły i inne motyle? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na Rusałkę w pobliżu pola uprawnego? Czego zwierzaki dowiedzą się o życiu owadów?

 • Audiobook „Łąkowa Orkiestra”90514473_602443983675625_7667654815463243776_n

https://tuptuptup.org.pl/joanna-jablczynska-audiobook/

Pamiętaj o portrecie Pani Wiosny. Na pewno masz mnóstwo pomysłów. Wykorzystaj swoją wyobraźnię. Chwyć za pędzel, kredki, papier i…. do dzieła!

Na zdjęcia prac czekamy pod adresem dorota.dajnowicz@sp1slupsk.pl


23 marca 2020 r.

Już wiosna.
Niech nas nie zmyli to, że świeci słońce, a za chwilę pada deszcz, a nawet śnieg. Ona już przyszła…Na pewno!

Puk, puk, puk…w okienko!thumbnail_przylaszczka
– Wyjdźcie dzieci prędko!
Idzie już wiosenka
i słoneczko świeci.
Z baziami gałązkę
w ręku ma wierzbową.
I za pasem wiązkę
przylaszczek liliowych.

A Ty jak wyobrażasz sobie Panią Wiosnę?    Mamy dla ciebie zadanie.
Wykonaj pracę plastyczną „Portret Pani Wiosny”. Forma pracy dowolna. Pracę możesz wykonać wspólnie z Rodziną.   Poproś kogoś dorosłego o zrobienie zdjęcia swojego dzieła i wyślij na adres:
dorota.dajnowicz@sp1slupsk.pl   do 28 marca (sobota).  Twoja praca będzie zamieszczona na stronie naszej szkoły.

Idzie piękna pani
z jasnymi włosami
W zielonej sukience
wyszytej kwiatami.

pani wiosnaIdzie, uderza witką
wierzbową z baziami.
Pokrywa się wszystko
młodymi listkami.

Słonko złote świeci,
idzie piękna pani.
Puk,puk…chodźcie dzieci
na wiosny spotkanie.
„Idzie wiosna”


A wiosna przyszła pieszo. Już kwiaty za nią śpieszą,
już trawy przed nią rosną
i szumią – Witaj wiosno!

Jan Brzechwa „Wiosna”

Wiosna….

I przyszła! Nareszcie jest – kalendarzowa wiosna! Świetlica już wcześniej przygotowała się na jej przyjście.Wiosenna scenografia przypominała nam, że nadchodzi…Niestety, 12 marca zawieszono zajęcia w szkołach z powodu epidemii koronawirusa, ale nasza szkolna świetlica na nas czeka. A jeśli będziemy nudzić się w domach, wystarczy „kliknąć” w zakładkę „świetlica” na stronie naszej szkoły i wykonywać różne ciekawe zadania, jakie będą nam proponować nauczyciele świetlicy.


Drodzy Uczniowie!

Szkolna świetlica to nie tylko miejsce, w którym bawicie się, uczestniczycie w różnych zajęciach, i odrabiacie lekcje.To także miejsce, w którym nawiązujecie przyjaźnie, rozmawiacie o ważnych dla Was sprawach, ale na razie będziecie uczyć się i bawić w Waszych domach. Na pewno będzie to także czas na więcej rozmów i wspólnych zajęć z Bliskimi.
Drodzy Uczniowie ze szkolnej świetlicy, jesteście pełni energii, macie tyle ciekawych pomysłów. Mamy nadzieję, że znajdziecie czas i ochotę, aby zaglądać na stronę naszej szkoły, aby „klikając” w zakładkę „świetlica”, korzystać z propozycji ciekawych zadań, w których będziecie mogli wykorzystać swoją kreatywność. Jesteśmy przekonani, że ciekawie i efektywnie spędzimy z Wami ów czas. Do zobaczenia!

Nauczyciele świetlicy


Nadchodzi wiosna

Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna. Kret skrzywił się ponuro: – Przyjedzie pewno furą. Jeż się najeżył srodze: – Raczej na hulajnodze. Wąż syknął: – Ja nie wierzę, przyjedzie na rowerze. Kos gwizdnął: – Wiem coś o tym, przyleci samolotem. – Skąd znowu – rzekła sroka – ja z niej nie spuszczam oka i w zeszłym roku w maju widziałam ją w tramwaju. – Nieprawda wiosna zwykle przyjeżdża motocyklem! – A ja wam tu dowiodę, że właśnie samochodem. – Nieprawda, bo w karecie! – W karecie? – Cóż pan plecie? Oświadczyć mogę krótko, że płynie własną łódką!

/Jan Brzechwa „Wiosna”/

Nadchodzi wiosna…
Minął luty…Przyszedł marzec…Czekamy na wiosnę! Przygotowaliśmy wiosenne dekoracje na jej przywitanie!
20 marca to pierwszy dzień astronomicznej, a 21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.


Testujemy nowe gry…

Otrzymaliśmy nowe gry. Na razie tylko do testowania. Duże, kolorowe plansze cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że zostaną z nami.


Przyszedł marzec…

Odszedł luty, przyszedł marzec…Cieplejsze dni, trochę słońca, trochę deszczu. Za oknem miasto bez śniegu, dosyć ciepło, deszczowo, a w naszej świetlicy miejsko – deszczowa scenografia przypomina nam, że w marcu jak w garncu…


Filmowe piątki

W II semestrze, w piątki od godz. 14.00 do 15.00 oglądamy filmy. Wybieramy nasze ulubione, takie, do których chętnie wracamy oraz nowości. Godzina z filmem to przyjemna godzina. A dlaczego lubimy oglądać filmy? Dlaczego oglądają filmy uczniowie z 3b?
Ania: Lubię oglądać filmy, ponieważ jest wiele ciekawych , np. film „O psie, który jeździł koleją”…
Sandra: Wolę oglądać niż czytać, ponieważ czytanie zajmuje dużo czasu. Moim ulubionym jest film ”W pustyni i w puszczy”.
Hannelore: Filmy są fajne, niektóre straszne, np. horrory, ale je lubię, bo wiem, że to tylko film.
Róża: Ja też lubię oglądać horrory, ponieważ lubię się bać…
Wiktoria: A ja lubię oglądać zabawne filmy.
Szymon: A ja wolę bajki. Moja ulubiona to: „Niesamowity świat Gumballa”.
Helenka: A ja wolę czytać. Lubię wyobrażać sobie wydarzenia i bohaterów. Najpierw przeczytałam książkę „W pustyni i w puszczy”, a dopiero później obejrzałam film.


Ostatni tydzień lutego…

O feriach już dawno zapomnieliśmy, tak szybko mija czas, szczególnie w naszej świetlicy. Kończy się luty, a w marcu – kalendarzowa wiosna, więc dużo czasu będziemy spędzać na szkolnym boisku, a na razie gramy, bawimy się, rozmawiamy z przyjaciółmi, bierzemy udział w ciekawych zajęciach, a w piątki oglądamy filmy – tutaj, w naszej Bajkolandii.


Kodeks bezpiecznej zabawy

Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych dzieci w świetlicy?
Pani Iwonka przeprowadziła z uczniami ze świetlicy pogadankę na ten temat, a później wspólnie zredagowano Kodeks bezpiecznej zabawy. Zawieszony na drzwiach w sali zabaw przypomina wszystkim o zasadach przyjemnej i bezpiecznej zabawy.


Na świeżym powietrzu…

Jeszcze parę lat temu nasze zabawy na świeżym powietrzu w lutym wyglądały zupełnie inaczej…Lepiliśmy bałwana, rzucaliśmy śnieżkami, jeździliśmy na sankach…
W tym roku, na szkolnym boisku czujemy się i bawimy tak, jakby to już była wiosna…


Czytamy zimowe bajki i baśnie…

Za oknem, mimo że jesteśmy w środku kalendarzowej zimy, nadal jesienno-wiosenna aura. W zimowy klimat „przenoszą” nas tylko: sceneria w naszej świetlicy, czyli dekoracje – postać „zimowej pani”, bałwanki i zabawne pingwinki, które wykonaliśmy z panią Iwonką oraz bajki i baśnie o „zimowej” tematyce, m.in. przepiękna, wzruszająca opowieść o Gerdzie, która, aby uratować Kaja, musiała dotrzeć aż na biegun, do Królestwa Królowej Śniegu…


Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzi się w Europie w I połowie lutego.
Został wymyślony i wpisany do kalendarza z inicjatywy Komisji Europejskiej. Celem pomysłodawcy było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W związku z tym, zajęcia w świetlicy w I połowie lutego realizowano pod hasłem: Bezpiecznie w Internecie. Pogadanki, dyskusje, gry i zabawy dydaktyczne oraz zajęcia plastyczne uświadamiały dzieciom, jakie są zasady bezpiecznego „surfowania” w Internecie.
Zajęcia realizowano również w sali komputerowej.


Walentynki 🙂

Walentynki (ang.Valentine’s Day) – bardzo popularne święto na południu i zachodzie Europy, „przywędrowało” do Polski w latach 90. XX wieku. Dzisiaj wiele osób nie wyobraża sobie, żeby w dniu 14. lutego nie okazać sympatii osobie, którą szczególnie lubią.

O tym, że zbliżają się walentynki,przypominają nam dużo wcześniej dekoracje, m.in.w sklepach i cukierniach. U nas, oprócz walentynkowej scenografii, pojawiła się pocztowa skrzynka, do której uczniowie ze świetlicy wrzucali: serduszka, kartki i listy. Walentynkowa korespondencja została doręczona adresatom w w dniu św. Walentego przez listonoszki z klasy 3a: Ulę Duras i Lenkę Kowalewicz.


Ferie, ferie i po feriach!

Jak zawsze bardzo szybko minęły te wyczekiwane ferie…Śniegu, niestety, nie było, ale odpoczęliśmy i z radością wróciliśmy do szkoły. Pierwszego dnia w świetlicy panował ogromny gwar. Nie mogliśmy „się nagadać” i „nabawić” z kolegami i koleżankami. Stęskniliśmy się za Nimi i za naszą „starą, kochaną świetlicą szkolną”.Zresztą, co tu dużo mówić i pisać… Obejrzyjcie zdjęcia.


Idą ferie…

Idą ferie, już od rana dzieci lepić chcą bałwana
i śnieżkami rzucać wkoło
zaświeć słonko nam wesoło.

Idą ferie…..
Ferie będą na pewno i to już od poniedziałku, ale czy będziemy już od rana lepić bałwana i śnieżkami rzucać wkoło? Mamy nadzieję, że zobaczymy prawdziwą zimę, czyli taką ze śniegiem, a na razie muszą nam wystarczyć wykonane przez nas bałwanki i śnieżynki. Do zobaczenia za dwa tygodnie!


Robimy porządki

Najwyższy czas poukładać nasze gry. Korzystamy z nich często i chętnie, ale układamy szybko i nie zawsze porządnie. Zuzia, Amelka, Milenka, Majka i Ola postanowiły zrobić porządek na półkach z grami. Prawda, że pięknie poukładały?


Drzewko Marzeń Noworocznych

Chciałbym pojechać w góry…
Żeby moja babcia wyzdrowiała…
Chciałabym, żeby mój kot Kulka wrócił do domu…
Dużo życzeń zawisło na Drzewku Marzeń Noworocznych w naszej świetlicy. Na pewno się spełnią! A nam wszystkim życzymy: Żeby wszyscy byli fajni dla innych


W zimowej scenografii…

Wszystkie pory roku zachwycają, ale zima odmienia świat w baśniowy sposób. Otulone śnieżnym puchem drzewa i krzewy, fantastyczne motywy na zamarzniętych szybach, płatki śniegu, wczesny zmierzch…Trudno opisać piękno tej pory roku. Jeśli poszukamy informacji, dowiemy się, że powstało wiele utworów o zimie, m.in. wierszy; poważnych i zabawnych, dla dzieci i dla dorosłych. Sprawdziłyśmy, czy dzisiaj dzieci znają, popularne w czasach ich babć i dziadków, teksty, np. utwór M. Konopnickiej, zaczynający się od słów: Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła albo wiersz Pada śnieg, pada śnieg, wszędzie go nawiało? – J. Czechowicza? Okazało się, że – nie. Ale nie szkodzi. Jak tylko 21 grudnia oficjalnie powitamy Panią Zimę, poczytamy te oraz inne wiersze, a także bajki i baśnie, w których akcja dzieje się zimą. A na razie, czekając na Królową Śniegu, tworzymy, wspólnie z paniami , zimową scenografię w naszej świetlicy.


Portret św. Mikołaja

Mikołaj to taki święty,
co dzieciom przynosi prezenty.
Przychodzi do nas nocą,
gdy na niebie gwiazdki migoczą.
Ma brodę siwą i wąs kręcony,
gruby brzuszek i płaszcz czerwony.

I właśnie takiego Mikołaja przedstawiły dzieci z klas I-III, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Portret Mikołaja”. Za pomocą njróżniejszych technik plastycznych uczniowie najmłodszych klas przedstawili swoje wyobrażenie Mikołaja z brodą siwą, w płaszczu czerwonym, który 6 grudnia, na saniach zaprzężonych w renifery, rozwozi przezenty dzieciom na całym świecie.
Komisja oceniająca, czyli panie: Dorota Dajnowicz, Jolanta Grzybowska i Anna Kirko po baaardzo długiej naradzie, zadecydowały, że nagrody otrzymają:

1. Lena Antoniewicz – kl. 1a
2. Anita Nadolińska – kl.1b
3. Milena Budzin – kl. 2a
4. Michalina Czerwińska – kl. 2b
5. Lena Grudziecka – kl. 2a
6. Adrian Formella – kl.2b
7. Maja Jędruch – kl. 2b
8. Urszula Duras – kl. 3a
9. Amelia Jastrzębska – kl. 3a

Wyróżniono również portrety, które wykonali:

1. Amelia Olejniczak – kl. 1b
2. Julia Witkowska – kl. 1b
3. Mariia Oliinyk – kl. 2b
4. Wojciech Żydzianowski – kl. 2b

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom konkursu. Wykonaliście bardzo ładne i ciekawe prace.


Dla każdego coś ciekawego…

Do naszej świetlicy zaglądają często uczniowie ze starszych klas. Wiedzą, że można tu ciekawie spędzić czas. Dowodem są poniższe zdjęcia…


„Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Nasza szkoła bierze udział w ogólnoplskim projekcie czytelniczym, skierowanym do uczniów klas I -III szkół podstawowych. W związku z tym, gościliśmy dzisiaj, 26 listopada, uczniów klasy Ia.
Jak wygląda realizacja projektu?
Czytamy, czytamy i jeszcze raz czytamy! Czytamy: cicho, głośno, w szkole, w domu
i w ogóle – wszędzie…
Co czytać? Pytamy o ciekawe lektury – panią w bibliotece, rodziców, babcie, dziadków, przyjaciół…
Na pewno „polecą” nam ciekawe lektury.
Widać na zdjęciach, że uważnie słuchaliśmy pani Dorotki, która czytała nam oraz naszym Gościom – „Drzewo do samego nieba”– przepiękną opowieść o magicznym drzewie, które…no właśnie, jeśli chcecie wiedzieć, o co chodzi z tym drzewem, przeczytajcie!
My dokończymy w domu książkę Marii Terlikowskiej i sięgniemy po inne. Oczywiście, będziemy namawiać rodziców, babcie i dziadków, żeby z nami czytali, bo czytać wspólnie jest ciekawiej i przyjemniej.


Dzień Pluszowego Misia

Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek:
To mój ulubiony dzień.

Miś Uszatek, Miś Colargol, Kubuś Puchatek, Miś Yogi oraz wiele innych misiów – bohaterów książek i filmów dla dzieci, a także nasze ukochane misie obchodziły 25 listopada swoje święto.
Dlaczego właśnie 25 listopada to dzień tego pluszowego zwierzaczka? Tego dnia przypada rocznica powstania sympatycznej przytulanki.Samo święto nie ma jednak długiej tradycji. Obchodzimy je dopiero od 2002 roku, ponieważ wówczas pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. A kto jest ciekawy, jak to z tym misiem było…, niech przeczyta ciekawy artykuł Bohaterowie bajek i baśni: misie w szkole na stronie : www.bibliotekawszkole.pl
A my przyszliśmy w tym dniu do szkoły ze swoimi misiami, rozmawialiśmy o nich, rysowaliśmy i kolorowaliśmy misie.


Rocznica Odzyskania Niepodległości

Gdy pytasz mnie, czym jest Ojczyzna, odpowiem…

…rozpoczyna się piosenka „Ojczyzna”, w pięknym, niezapomnianym wykonaniu Marka Grechuty.
Jak odpowiadali na pytanie „Czym jest dla Ciebie ojczyzna?” autorzy prac wykonywanych z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz ich koledzy i koleżanki ze świetlicy?

Amelia – 3a: Oczyzna to Polska…
Szymon – 3b: Ojczyzna to godło…
Ula – 3a: Hymn…
Naomi – 3a: Flaga…
Ola – 3a: Nasze miasto…
Ola – 2a: Ojczyzna to.. dom…


Jesienne Drzewo Życzeń

W trakcie trwania konkursu plastycznego „Jesienne drzewo”, wykonaliśmy wspólnie pracę pt. „Jesienne Drzewo Życzeń”. Każdy chętny uczeń w naszej świetlicy mógł wyciąć i przykleić kolorowy, jesienny, dębowy listek do wyklejonego z pasków bibuły – drzewa oraz pomyśleć życzenie. Każdy liśc – to jedno życznie.


Konkurs plastyczny „ Jesienne drzewo”

Co robią drzewa jesienią?
Złocą się i mienią.
Czerwienią i migocą…
J. Babicz „Jesienią”

Właśnie takie drzewa, jak te opisane w wierszu, przynosili uczniowie na konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”. Zaczarowane, magiczne drzewa, przedstawione za pomocą najróżniejszych technik, przekonują,że jesień to naprawdę piękna pora roku…
Komisja: pani Dorota Dajnowicz – przewodnicząca oraz panie: Jolanta Grzybowska i Anna Kirko uznały, że najpiękniejsze drzewa wykonali:
Paulina Brzezińska, Urszula Duras, Amelia Jastrzębska, Hanna Kołodziej, Lena Kowalewicz, Sabina Łachut, Milena Zdrojewska.
Ponadto, wyróżniono: Milenę Butwin, Kacpra Chwałę, Maję Jaskulską oraz Lilianę Stało.
Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za udział pozostałym Uczestnikom konkursu.
Nagrodzone prace można podziwiać na szkolnym korytarzu, na parterze.


Jesień w naszej świetlicy…

Jesienią, jesienią
sady się rumienią:
czerwone jabłuszka
pomiędzy zielenią.

Ciekawe, czy dzisiaj dzieci znają ten tekst? . Ich babcie i dziadkowie na pewno.
Uczyli się przecież wiersza „Jesienią” Marii Konopnickiej na pamięć.
21 września to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, dlatego w naszej świetlicy pojawiły się jesienne akcenty – kolorowe liście, rysunki, obrazki, które przypominają, że pożegnaliśmy lato…


Międzynarodowy Dzień Kropki

O co chodzi z tą kropką? Kropka to kropka. Dlaczego nagle stała się taka ważna?
Zaczęło się od tego, że… Peter Reynolds – kanadyjski pisarz, napisał książkę „The Dot” – historię o kropce, która zmieniła świat małej Vashti albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Kropka z książeczki stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
To tyle w „telegraficznym skrócie”. Kto chce wiedzieć więcej na pewno poszuka informacji w Internecie i przeczyta książkę (zostałą przetłumaczona również na język polski).
Uczniowie ze świetlicy również wzięli udział w obchodach tego dnia. Rysowali, malowali i wycinali najróżniejsze kropki. Łączyli je, tworząc zabawne rysunki. Układali wierszyki o kropce. Dowiedzieli się, że „zwyczajna” kropka może być „niezwyczajna”.


Najlepsze są wakacje…

Każdy z Was przyzna mi rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry

2 października rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „Wspomnienie z wakacji”.
Jury, jak zawsze miało problem. Długo zastanawiało się, oglądając wykonane za pomocą róznych technik – dzieła, na których autorzy utrwalili swoje wspomnienia pięknych, letnich dni, kogo wyróżnić…A może Wszystkich Autorów
Jednak, ponieważ był to konkurs, należało przyznać konkretne miejsca i wyróżnienia.
Komisja konkursowa: Bożena Pająk, Sylwia Kozłowicz, Jolanta Grzybowska uznała, że najlepsze prace wykonali uczniowie:

Milena Butwin – 2a, Michalina Czerwińska – 2a, Marharyta Drozd – 1b,
Amelia Jastrzębska – 3a, Maja Lipiec– 3b, Hannelore Wender-Nnamani – 3b.

Gratulujemy Autorkom najlepszych „Wakacyjnych wspomnień”. Prace można podziwiać na szkolnym korytarzu. Przypominają nam wszystkim wspaniałe, letnie dni…


Nowy Rok Szkolny w Naszej Świetlicy

„Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa
Tu wszystko jest możliwe…”

Muzyka z filmu „Akademia Pana Kleksa”, którą słyszymy, oglądając film ze świetlicy, doskonale ilustruje to, dzieje się w naszej „Bajkolandii” – miejscu, w którym uczniowie klas I – III nie tylko czekają na lekcje i na rodziców po szkolnych zajęciach.
Tutaj – zawiązują się przyjaźnie, wymyśla się ciekawe zabawy, odrabia lekcje, rozmawia o ważnych sprawach…
Na pewno jest tu „fajnie” – ciekawie i wesoło i…głośno. W roku szkolnym 2019/2020 do „Bajkolandii” będzie uczęszczać aż 75 uczniów z klas I-III.
W bieżącym roku szkolnym oprócz tradycyjnych zajęć, będziemy brać udział w róznych konkursach, chodzić na wycieczki, może przygotujemy jakieś przedstawienie…
Czeka też na nas, oczywiście, mnóstwo gier, książek i zabawek – „starych” i nowych.
A zatem czas przypomnieć sobie regulamin świetlicy i…Witaj Nowy Roku Szkolny w Świetlicy SP1.


ARCHIWUM:

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017