Na zajęciach w świetlicy szkolnej szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Jak być dobrym przyjacielem? Na czym polega prawdziwa przyjaźń? Jak ją rozpoznać? Uczniowie klas I-III wysłuchali opowiadania o przyjaźni pt. „Bajka o dwóch ołówkach” oraz wypowiadali się na temat postaw koleżeńskich i właściwego zachowania wobec innych osób. Następnie uczniowie odrysowali swoje dłonie, wypisali cechy dobrego przyjaciela i wspólnie wykonali plakat „Drzewko przyjaźni”.


Na zajęciach innowacyjnych „My się wirusa nie boimy – wciąż się wspieramy i zdrowie chronimy” rozmawialiśmy na temat rozpoznawania i wyrażania emocji oraz ich roli w naszym życiu. Uczniowie klas I-III wypowiadali się na temat emocji, których doświadczyli w trudnym czasie pandemii oraz dzielili się własnymi sposobami radzenia sobie z nimi. Gościem świetlicy był pan Tomek – Psycholog szkolny, który odpowiedział na wiele pytań uczestników zajęć.  Podczas zabaw rozpoznawaliśmy różne emocje wyrażane w utworach muzycznych, wysłaliśmy w podróż kosmiczną rakietę pełną trudnych emocji i uwieczniliśmy nasze nastroje na kolorowych rysunkach. Dziękujemy za miłe spotkanie!


WYNIKI KONKURSU „MOJA SZKOŁA”   Miło nam ogłosić, że konkurs plastyczny świetlicy szkolnej pt. „Moja Szkoła” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było poznawanie tradycji i historii szkoły, rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych, kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Komisja konkursowa po wnikliwej naradzie wyłoniła zwycięzców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a autorom zwycięskich prac serdecznie gratulujemy!

Oto lista laureatów:
Miejsce I: Natalia Wójcik kl.1b, Michalina Czerwińska kl. 3a
Miejsce II: Milena Butwin kl. 3a, Paulina Brzezińska kl. 3a,
Miejsce III: Hanna Kołodziej kl. 2b, Zuzanna Kucharska kl. 3a


W ramach edukacji morskiej uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach podczas których dowiedzieli się o trudach w pracy marynarza, jak groźne potrafią być morskie fale i czym są „szanty”. Dzieci poznały tajniki pracy nawigatora morskiego, rozwiązywały interaktywne quizy, dzięki którym poznały elementy budowy statku. Na koniec powstały prace plastyczne prezentujące piękne, barwne statki. Dziękujemy naszym dzielnym kapitanom za udział w tej morskiej przygodzie.


My się zimy nie boimy, nawet bardzo ją lubimy! Zimowa aura sprzyja zabawom na śniegu. Uczniowie klas I-III wykorzystały piękną pogodę do zabaw i szaleństw na świeżym powietrzu, a w ramach zajęć plastycznych w naszej świetlicy powstała galeria bałwanków, które pięknie prezentują się w kąciku plastycznym!


Na zajęciach innowacyjnych „Dawne i współczesne zawody” gościem świetlicy szkolnej był pan Tomek – Psycholog szkolny.  W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega zawód psychologa, w jaki sposób pomaga innym i do kogo możemy  zwrócić się o pomoc gdy mamy problem. Dziękujemy panu Tomkowi za spotkanie i wiele ważnych informacji.


W świetlicy szkolnej odbyło się bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas I – III. Na zajęciach rozmawialiśmy na temat roli bajek w naszym życiu, przypomnieliśmy sobie przygody wybranych bohaterów oraz wzięliśmy udział w bajkowym kalambury. Następnie nasi uczniowie wspólnie zaprojektowali i wykonali grę planszową z zagadkami na temat bohaterów z ulubionych bajek. Dzieci wykazały się świetną znajomością świata bajek oraz kreatywnością przy tworzeniu bajkowej gry planszowej, która okazała się wspaniałym pomysłem i dostarczyła wszystkim wiele dobrej zabawy.


Innowacja „Dawne i współczesne zawody- kształtowanie wiedzy na temat zawodów wśród uczniów klas I-III. ” Podczas zajęć zaproszeni goście opowiedzieli uczniom na czym polega ich zawód, jakie wykonują czynności oraz z jakich narzędzi korzystają podczas swojej pracy.

link do filmiku


Dnia 03.02 w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia w ramach edukacji czytelniczej, podczas których uczniowie świetlicy szkolnej wykonali swoje korony oraz wysłuchali opowiadanie pani Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel pt. „Królewna”.


Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W dniu 09.02 w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia podczas których uczniowie klas I-III poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dowiedzieli się jak unikać zagrożeń, które czyhają w Internecie.


Miło nam ogłosić, że konkurs plastyczny pt. „Moja Kartka Bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej. Jury po wnikliwej naradzie wyłoniło zwycięzców. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Oto lista laureatów:
Miejsce I : Maja Margas kl. II a ; Zuzanna Margas kl. III a
Miejsce II: Alicja Bąbel kl. I a; Zuzanna Szwugier kl. I b
Miejsce III: Jan Choroba kl. I b; Milena Wiśniewska kl. III b; Paulina Brzezińska kl. III b


POMAGAMY!

W dniu 05.11.20 r. uczniowie klas 1-3 wspólnie z wychowawcami świetlicy zakończyli jesienną edycję akcji charytatywnej „Podaj łapkę” na rzecz zwierząt ze Słupskiego Schroniska „TOZ”.  Cieszymy się, że nasz apel spotkał się z tak dużym zaangażowaniem, dzięki czemu udało nam się zebrać pokaźną paczkę dla naszych czworonożnych przyjaciół m.in.: karmę suchą i mokrą, przysmaki, koce, ręczniki, miski oraz legowisko. Składamy serdeczne podziękowania naszym Uczniom, Rodzicom oraz Wszystkim Darczyńcom za okazane serducho i przekazane dary. Wasza pomoc jest bezcenna!


29 października w świetlicy szkolnej odbyła się Zabawa Straszydeł i choć odwiedziły nas czarownice nikt nie zamierzał się bać.  „Upiorne Balony”, „Zagadkowe Duszki” czy „Marsz Zombie”, to tylko niektóre z naszych konkurencji. Nie zabrakło rebusów, zagadek i słodkich niespodzianek dla wszystkich uczestników!  Na koniec uczniowie wykonali zabawne portrety Pana Szkieletorka. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę, było strrraszenie…  fajnie!


Wyniki konkursu plastycznego pt. „Barwy Jesieni”

Miło nam  ogłosić, że konkurs plastyczny pt. „Barwy Jesieni” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło wiele pomysłowych prac. Jury po wnikliwej naradzie wyłoniło zwycięzców. Dziękujemy uczestnikom za duże zaangażowanie i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Oto lista zwycięzców:
Miejsce I: Adrian Formella kl. III B, Amelia Żurek kl. I B, Jan Choroba kl. I B
Maja Rajnert kl. I B, Zuzanna Szwugier kl. I B
Miejsce II : Beata Jasiewicz kl. I A, Emilia Nowatka kl. I B
Mariia Zaika kl. I A, Michalina Czerwińska kl. III B
Miejsce III: Alicja Bąbel kl. I A, Kateryna Lisova kl. II A
Paulina Brzezińska kl. III A, Sabina Łachut kl. III B


Rozstrzygnięcie konkursu „Mój czworonożny przyjaciel”


Tydzień kodowania

Uczniowie świetlicy szkolnej uczyli się przez zabawę programować kolory i dźwięki robota Photon oraz zaprogramować trasę Photona do wyznaczonego miejsca.


Bo w świetlicy jest przyjemnie!
Tu lubimy być codziennie!
Mnóstwo zabaw wymyślamy,
I w warcaby czasem gramy.
Z klocków cuda budujemy,
I w konkursach startujemy.
Często na dwór wychodzimy,
I wesoło się bawimy.
A gdy w sali zostajemy,
Czasem też hałasujemy.
I śpiewamy i fikamy,
Swe talenty rozwijamy.
Malujemy tu, czytamy,
Lekcje także odrabiamy.
Tu przyjaciół wielu mamy,
Nigdy nie jesteśmy sami!


Rozstrzygnięcie konkursu świetlicy szkolnej „Pocztówka z wakacji”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 29 ciekawych prac. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i twórczości plastycznej uczniów. Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, po naradzie wyłoniono Laureatów konkursu.

Oto lista zwycięzców:
I miejsce: Zuzanna Madej kl. I A  //  Zuzanna Leśniak – Mikucka kl. I B
II miejsce:Michalina Czerwińska kl. III A //Nikola Stolarczyk kl. III B
III miejsce: Nadia Prasowska kl. II B //Martyna Balawelder kl. I A

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w środę 30.09.20 r. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.


Europejski Dzień Języków Obcych w naszej świetlicy.

25 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Na świetlicy staraliśmy się pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o różnych krajach, posłuchać hymnów i odgadnąć z którego kraju pochodzą. Następnie, uczniowie malowali flagi, które przy użyciu ipadów i aplikacji Quiver zaczęły „ożywać”.

Skip to content