Harmonogram zajęć w świetlicy szkolnej

Poniedziałek – 14.40- 15.30 zajęcia ruchowe z elementami piłki ręcznej „Zręcznościaki”

Wtorek
14.40- 15.30 zajęcia ruchowe z elementami piłki ręcznej „Zręcznościaki”
9.50-10.35 – zajęcia projektowe „Fairytales in the Clubhouse „

Czwartek – 9.50- 10.35 warsztaty „Eksperymentujemy coraz więcej przez to wiemy


„Rudolph the Red Nosed Reindeer”

Za nami kolejna lekcja z projektu „Fairy Tales in the Clubhouse ” . Tym razem już w świątecznych nastrojach poznaliśmy przygodę renifera – Rudolfa z czerwonym noskiem który pomógł Świętemu Mikołajowi dostarczyć prezenty dzieciom . Nie bez powodu wybraliśmy tę bajkę , świetliczaki rozpoczynają projekt etwinning pt. ” Christmas Fairytales in the Kindergarden ” 🙂


Dzień Życzliwości i Pozdrowień na świetlicy szkolnej

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji 🙂 Pani Elwira przeprowadziła zajęcia dla świetliczaków na których serdecznie się przywitaliśmy na kilka sposobów, wykonaliśmy uśmiechy dla kolegów i koleżanek oraz przypomnieliśmy sobie jak życzliwie zwracać się do rówieśników także w języku angielskim 🙂


„Christmas Celebrations exchange”

W ramach projektu e-Twinning świetliczaki wykonały kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Dziękujemy za zaangażowanie uczniów klasy 2b, którzy także wykonali kartki . Niebawem nasze prace powędrują do szkoły w Hiszpanii .


„The little Red Riding Hood”

Kolejna lekcja w ramach realizacji projektu pt.” Fairy Tales in the Clubhouse” . Tym razem świetliczaki omawiały historię Czerwonego Kapturka 🙂 It was a great fun!


Zajęcia na świetlicy szkolnej w październiku

Miesiąc październik przyniósł swietliczakom wiele nowych doświadczeń. Rozpoczęliśmy kodowaniem , rozwijaliśmy wyobraźnię poprzez wykonywanie własnych ozdób oraz biżuterii. Ponadto, świetliczaki realizowały projekt edukacyjny ” Fairy Tales in the Clubhouse „. Nie zabrakło prac plastycznych związanych ze świętem Halloween oraz zabaw integracyjnych. Tradycyjnie, bawiliśmy się na sportowo z piłką ręczną.

Kodowanie na świetlicy z klasą 2b

W ramach tygodnia kodowania zostały przeprowadzone zajęcia dla klasy 2b na świetlicy szkolnej z wykorzystaniem programu Scottie Go!- gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania. Bawiliśmy się świetnie!!


Projekt edukacyjny „Fairy Tales in the clubhouse”

Świetliczaki rozpoczęły realizację nowego projektu pt. „Fairy Tales in the clubhouse” . Na pierwszych zajęciach poznaliśmy historię złotowłosej dziewczynki oraz rodziny misiów „The Goldilocks and the Three Bears „. Czekamy na kolejną bajkę;)

zobacz bajkę….


Zajęcia na świetlicy szkolnej we wrześniu

Miesiąc wrzesień na świetlicy szkolnej był wypełniony różnorodnymi zajęciami dla dzieci. Odbyło się głośne czytanie wierszy Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima, swietliczaki wykonały jesienne drzewo złożone z odcisków dłoni. Mieliśmy okazję zrobić zajęcia z kodowania .Ponadto, uczniowie biorą udział w codziennej gimnastyce porannej , oraz w zajęciach ruchowych z elementami piłki ręcznej. Przeprowadzone zostały także warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.


Ci się dzieje w świetlicy szkolnej ? Świetlica szkolna oferuje ciekawy program zajęć i projektów. Co robiliśmy ostatnio? Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody, Dzień kolorowej skarpetki, bawiliśmy się interaktywnym robotem do programowania „BOT”. Ponadto, jak co poniedziałek i wtorek gramy w piłkę ręczną i pokonujemy tory przeszkód.

Skip to content