Biblioteka szkolna czynna jest
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do godziny 15.30


Zwiedzanie Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej

25.10.2022 r. to dzień wizyty klasy 7a z nauczycielami w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej. Podczas spotkania nie tylko zwiedziliśmy wypożyczalnię i  czytelnię, ale także zobaczyliśmy wyposażenie klasy szkolnej sprzed wielu lat. Kolejnymi odwiedzanymi pomieszczeniami były: archiwum oraz szuflandia z historycznymi przedmiotami: aparatami, maszynami do pisania, projektorem, radiem i magnetofonem szpulowym. Panie pokazały nam również  windę, która została odnaleziona podczas prac remontowych w budynku. Kolejnym punktem naszej wycieczki była projekcja filmu w sali konferencyjnej. Na końcu uczniowie w nagrodę za swoje dobre zachowanie zostali obdarowani pamiątkami. Dziękujemy Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej za możliwość uczestniczenia w ciekawym  spotkaniu.


Rekord zaczytanej „Jedynki”

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza szkoła wzięła udział w biciu rekordu jak największej liczby czytających uczniów w jednym czasie. W czasie piątkowej długiej przerwy zgromadziło się razem, uwaga… 209 osób z książkami! Można było zobaczyć czytelników praktycznie w każdym miejscu naszej biblioteki szkolnej.                     
Dziękujemy za przyłączenie się do akcji i integrację. 


Ogólnopolski Dzień Czytania

29.09 obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Czytania. Biblioteka szkolna zaprosiła klasy młodsze na spotkanie
z poezją Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz prozą Waldemara Cichonia i Danuty Parlak.

W przepięknym czytaniu „Lokomotywy” oraz „Na straganie” usłyszeliśmy:

  • Igę Czekałę, Karolinkę Szymanowską i Janka Oleksiuka z klasy 2a
  • Huberta Trompetelera, Wiktora Belewandera, Nataszę Leśniak, Stanisława Tsybenko, Emila Drużnego, Maję Drążek, Kacpra Bonata, Nikodema Drabika i Julkę Grela z klasy 2b
  • Zuzię Szymańską, Artema Yaroshenko i Gracjana Jurkowaleńca z klasy 1a
  • Kacpra Biernackiego i Marcelinę Heydebrecką z klasy 1b

Klasy starsze posłuchały o przygodach łobuziaka Cukierka i poznali perypetie Pani Wrony w kapeluszu. Pięknie przeczytali nam:

  • Andrij Kolesnyk, Oliwier Wysota, Tomek Sas i Lenka Bujak z klasy 3a
  • Jan Choroba, Maja Rajnert, Filip Grzenkowicz, Zuzanna Klimkowska, Natalia Wójcik, Emilia Nawotka i Jakub Kołtun
    z klasy 3b

Dziękujemy uczniom za udane spotkanie z literaturą w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom za współpracę z biblioteką i przygotowanie uczniów.

Dziękujemy Wolontariuszom z klasy 8c za nieocenioną pomoc w działaniach biblioteki szkolnej: Zuzi Winnickiej, Hani Kucharskiej i Martynie Batruch.


„Spotkania przy szachach”

Od 26 września 2022 roku odbywają się w naszej bibliotece „Spotkania przy szachach”. „Królewska” gra zwiększa umiejętność logicznego myślenia oraz doskonali koncentrację i kształtuje osobowość. Uczniowie na zajęciach uczą się od podstaw, podnoszą poziom już nabytych umiejętności, ale również wyciszają się i spędzają czas w miłej atmosferze. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 14.30 – 15.15, wtorki 11.45 – 12.30 i środy 13.40 – 14.25. W przypadku chęci uczestnictwa, ale braku możliwości dopasowania do wyżej wymienionych terminów, proszę skontaktować się
z nauczycielem bibliotekarzem. Zapraszamy!

Skip to content