Wonderful Fairytales in the Kindergarden”- Projekt poświęcony kreatywnemu poznawaniu języka angielskiego poprzez tworzenie oraz interpretowanie bajek . Uczniowie mieli doskonałą okazję poćwiczyć umiejętności kluczowe jakimi są : słuchanie, czytanie, mówienie oraz pisanie. Projekt ten był także okazją do rozwijania wyobraźni i umiejętności aktorskich. Stworzyliśmy własną bajkę- historię o „Bananowych złodziejach” wraz z uczniami z klasy 2b 😉 Praca w tym projekcie polegała też na stworzeniu wspólnej bajki z krajami partnerskimi co zakończyło się sukcesem.

Założycielem tego projektu była pani Atteaikh Kokopy z Grecji. W projekcie wzięło udział 35 nauczycieli w tym pani Aleksandra Chylewska oraz pani Elwira Wierzbicka wychowawczyni klasy 2b, która na stałe współpracuje przy projektach międzynarodowych.

Kraje partnerskie: Portugalia, Turcja, Grecja, Włochy, Łotwa, Rumunia.

Children’s Songs”-Główną domeną tego projektu jest nauka języka angielskiego poprzez śpiewanie piosenek. Pomaga to też w interakcji z uczniami z innych krajów oraz sprzyja możliwości poznania tradycyjnych pieśni i piosenek krajów zagranicznych. Po ukończeniu tego projektu w kolejnym roku szkolnym dzieci nauczą się także śpiewać piosenki w innych językach 😉

Założycielką tego projektu jest pani Busra Calik z Turcji. W projekcie bierze udział 5 nauczycieli w tym pani Aleksandra Chylewska oraz pani Elwira Wierzbicka wychowawczyni klasy 2b, która na stałe współpracuje przy projektach międzynarodowych.

Kraje partnerskie: Turcja, Słowenia.

FiTwinners”- projekt poświęcony wdrożeniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz zwiększeniu motywacji do prowadzenia aktywnego trybu życia. Udało nam się stworzyć piramidy zdrowego żywienia , śpiewać piosenki o zdrowych produktach a także przygotować pyszne sałatki owocowo-warzywne. Dzięki uczestnictwie w tym projekcie dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna oraz jakie produkty powinniśmy spożywać aby być zdrowym. Jednym z najciekawszych elementów było przygotowanie układu tanecznego do wybranej piosenki.

Założycielem tego projektu była pani Carmen Moreno Liso z Hiszpanii. W projekcie wzięło udział 35 nauczycieli w tym pani Aleksandra Chylewska oraz pani Elwira Wierzbicka wychowawczyni klasy 2b, która na stałe współpracuje przy projektach międzynarodowych.

Kraje partnerskie: Hiszpania, Turcja, Grecja, Włochy, Litwa, Bułgaria, Słowenia.

Enjoyable English”- projekt poświęcony kreatywnej nauce języka angielskiego wśród najmłodszych uczniów. Udało nam się podzielić różnymi formami nauki języka poprzez gry, zabawy, wykonywanie plakatów oraz taniec. Projekt był bardzo obszerny ale udało nam się zrealizować zadania i poznać ciekawe formy nauki.

Założycielem tego projektu była pani Tugba Kiper z Turcji. W projekcie wzięło udział 12 nauczycieli w tym pani Aleksandra Chylewska oraz pani Elwira Wierzbicka wychowawczyni klasy 2b, która na stałe współpracuje przy projektach międzynarodowych.

Kraje partnerskie: Turcja, Włochy.

Take care of yourself”- Projekt , który skupił uwagę głównie na zdrowym odżywianiu wśród najmłodszych . Uczniowie poznali i utrwalili nazwy zdrowych produktów spożywczych w języku angielskim. Wspólnie stworzyliśmy logo projektu oraz pracowaliśmy w programie Canva tworząc plakaty o zdrowym jedzeniu oraz przepisy na zdrowe przekąski.

Założycielką tego projektu była pani Ayla Akhan z Turcji. W projekcie wzięło udział 16 nauczycieli w tym pani Katarzyna Dec oraz pani Elwira Wierzbicka wychowawczyni klasy 2b, która na stałe współpracuje przy projektach międzynarodowych.

Kraje partnerskie: Portugalia, Turcja, Jordania, Ukraina.

Christmas story – exchange of greetings cards and ornaments”- projekt, który kultywował wymianę kartek oraz dekoracji świątecznych. Była to dla nas doskonała okazja aby uczniowie poćwiczyli pisanie życzeń w języku angielskim. Otrzymaliśmy wiele kartek i ozdób od naszych partnerów z Hiszpanii , Włoch oraz Turcji . Kolejna udana lekcja języka angielskiego 😉

Założycielem projektu była Oana Elena Rusu z Rumunii. W projekcie wzięło udział 25 nauczycieli w tym pani Aleksandra Chylewska oraz pani Elwira Wierzbicka wychowawczyni klasy 2b, która na stałe współpracuje przy projektach międzynarodowych.

Kraje partnerskie: Rumunia, Turcja, Włochy, Litwa, Grecja.

Christmas celebrations exchange”- kolejna świąteczna projekcja, tym razem z możliwością przekazania kilku słów na temat tradycji świątecznych oraz zaprezentowanie świątecznych kolęd. Poznaliśmy tradycje świąteczne innych krajów oraz nagrywaliśmy krótkie prezentacje uczniów naszej szkoły.

Założycielem tego projektu był pan Jose Antonio Pecllicer z Hiszpanii. W projekcie wzięło udział 28 nauczycieli w tym pani Aleksandra Chylewska oraz pani Elwira Wierzbicka wychowawczyni klasy 2b, która na stałe współpracuje przy projektach międzynarodowych.

Kraje partnerskie: Hiszpania, Turcja, Grecja, Włochy, Macedonia Północna.