27 marca obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Teatru z tej okazji klasa IV d i IV b wybrały się do Nowego Teatru na spektakl „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Jest to  światowy bestseller literatury dziecięcej, po który sięgnęli m. in. reżyserzy filmowi, twórcy bajek animowanych, audycji radiowych i gier komputerowych. Tytuł ten na stałe wszedł do repertuaru teatrów na całym świecie. Podczas oglądania uczniowie mogli się przekonać, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosię Geb-Geb cięgle myśli o jedzeniu. Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom z muzyką Jerzego Stachurskiego była to w niezapomniana podróż w głąb Afryki, z wieloma komicznymi i ciekawymi wątkami.  W tym dniu nie zabrakło jeszcze innych niespodzianek zorganizowanych przez pracowników teatru. Po spektaklu zostaliśmy na warsztatach teatralnych, aktorzy opowiadali o swojej pracy, omówili pojęcia związane z teatrem. Dzieci dowiedziały się co to jest kurtyna, sufler,reflektory, akustyka,choreografia, scenografia,… Następnie  uczniowie zwiedzili teatr, obejrzeli kurtynę, zaplecze, scenę oraz rekwizyty aktorów. W dalszej części programu policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa, dzieci obejrzały  wóz strażacki i policyjny oraz wysłuchały  ciekawostek na temat pracy strażaków i policjantów. Na koniec  dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, każdy mógł stworzyć swoją własną,  niepowtarzalną pisankę. Była to świetna i pouczająca zabawa dla nas wszystkich.

Comments are closed.