Wyróżnienie

19 grudnia 2018
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7c Aleksandra Olesiak, została wyróżniona w kategorii plakat konkursu Ministerstwa Środowiska „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”.
Gratulujemy!
Autor: A. Olesiak
Tytuł pracy: Twórca historii
SP nr 1 Słupsk
Opis: Praca plastyczna pt.: „Twórca Historii” przekazuje nam, że my też mamy wpływ na klimat. Na pierwszym planie przedstawiony jest chłopiec siedzący na pomoście nad wodą w gwieździstą noc. Wydaje nam się, że jest on samotnym młodym nastolatkiem, z wieloma problemami potrzebującym wsparcia. Dlatego też spędza czas nad wodą z małą gałązką w jednej z rąk i rozmyśla jak jej pomóc, by przetrwała w ciężkim świecie na który mamy niestety niszczycielski wpływ. Na drugim planie widzimy drzewo, które z biegiem czasu przemija. Jak papierowe łódeczki płynące przez morze przedstawione na pierwszym planie. Jest ono otoczone niewidzialną barierą szczęścia, miłości i bezpieczeństwa, którą przekazał mu chłopiec. W ten sposób chciał nam pokazać, abyśmy dbali o otaczającą nas naturę. To my ludzie mamy ogromny wpływ na zmiany w środowisku i niszczymy coś co daje nam wewnętrzny spokój, wyciszenie i niepowtarzalny krajobraz. Chłopiec siedzący na pomoście podniesie się, znajdzie ląd i zasadzi swoją gałązkę, która za kilkanaście lat stanie się pięknym drzewem. Wpływ przyrody na nasze ludzkie życie jest ogromny, jednak zmiany zachodzące w niej postępują bardzo szybko co obserwujemy w zmieniającym się klimacie. Naprawa ludzkich błędów i odbudowa czasami jest nieodwracalna. Posadźcie więc swoje gałązki i dbajcie z miłością małego dziecka o naszą naturę…Tak jak robi to bohater mojej pracy plastycznej. Bądźcie bohaterami i twórcami zielonej historii! Nie pozwólcie, aby wasze drzewa odpłynęły bez niewidzialnej bariery szczęścia i miłości…

Comments are closed.

Previous Post
«