W dniach 09.04 – 09.05.2019 r, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Listy dla Ziemi” prowadzonej przez Fundację Ekologiczną Arka w Bielsku Białej. Na lekcji przyrody i biologii pisaliśmy „Listy dla Ziemi” na specjalnym papierze wykonanym z makulatury. Najładniejszy „List dla Ziemi” napisany przez Agatkę z klasy 4b zgłosiliśmy na ogólnopolski konkurs ekologiczny ogłoszony przez Fundację Ekologiczną. Na zajęciach z innowacji przyrodniczej wykonywaliśmy pomoce dydaktyczne do zajęć przyrodniczych. Ponadto klasy młodsze ukwieciły pięknie obejście naszej szkoły bratkami, segregujemy cały rok szkolny śmieci, pomagamy zwierzętom w słupskim schronisku, promujemy zdrowy i ekologiczny styl życia podczas ogólnoszkolnych imprez prozdrowotnych i proekologicznych, wykonujemy gazetki ekologiczne, bierzemy udział w słupskiej akcji rowerowy maj.