W dniu 6 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 7c wraz z wychowawcą p. Iwoną Powideł uczestniczyli w Dniu Otwartym Liceum Wojskowego w Redzikowie. Uroczystość rozpoczęła się od pokazu musztry i samoobrony, które zaprezentowali kadeci z liceum. Żołnierze z 7. Batalion Obrony Wybrzeża, Batalion Ochrony Bazy, WKU w Słupsku oraz marynarze z US Navy zaprezentowali sprzęt bojowy i ratowniczy. Dzieci mogły obejrzeć broń, sprzęt wojskowy oraz wejść do czołgu, a także pokonwersować po angielsku. Następnie odbył się pokaz ratownictwa medycznego na basenie, zaprezentowany przez uczniów gimnazjum. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zostać w przyszłości żołnierzem. Uroczystość zakończyła się pieczonymi kiełbasami i grochówką wojskową.