Konferencja Warsztatowa KLIK

15 czerwca 2019

15 czerwca w ramach Słupskiego Festiwalu Talentów odbyła się Konferencja Warsztatowa „KLIK – nowoczesne technologie w edukacji”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach współtworzonych przez nauczycieli słupskich szkół. Poznali technikę modelowania 3D, dzięki zajęciom dotyczącym rozszerzonej rzeczywistości mogli spojrzeć na świat z nieco szerszej perspektywy oraz stworzyć jego własny wycinek. Wzięli udział w warsztatach Kreatywny Umysł, podczas których mieli okazję ćwiczenia intelektu. Zmierzyli się również z uczniami pozostałych szkół w grze terenowej, wymagającej niemało sprawności i pomysłowości. Wszystko to w oparciu o nowoczesną technologię.
Nauczyciele Jedynki również włączyli się w tworzenie tego wydarzenia. Zaproponowali uczniom zajęcia w studio filmowym z wykorzystaniem technologii green screen. Dzieci mogły sprawdzić się m.in. w roli prezenterów pogody oraz stworzyć własną pocztówkę z wakacji.
Na zakończenie konferencji ogłoszone zostały wyniki gry terenowej. Uczennice naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne. Serdecznie gratulujemy!

Comments are closed.