Szkoła pamięta- dyplom

18 listopada 2019
W akcji „szkoła pamięta” wzięło udział około 180 uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami, opiekunami Wolontariatu i nauczycielami. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności W ramach akcji uczniowie odwiedzili pomniki poległych i zasłużonych, złożyli na nich kwiaty i znicze. Grupa Wolontariatu posprzątała pomniki i miejsca pamięci w Słupsku. W szkole odbyły się spotkania w bibliotece dotyczące bohaterów naszego regionu i bohaterów II wojny światowej. Szczegółowe relacje z naszych działań na bieżąco umieszczane były na stronie internetowej szkoły. Inicjatywy podjęte przez uczniów i nauczycieli były nie tylko gestem pamięci, ale piękną lekcją szacunku i patriotyzmu.
dyplom

Previous Post