Dnia 6.02 odbył się Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego ,,Mistrz Słówek”. Głównymi celami konkursu było poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa, wdrażanie do współpracy w grupie, motywowanie uczniów do samodzielnej nauki języka angielskiego oraz zapoznanie z aplikacjami internetowymi urozmaicającymi i wspierającymi naukę języka obcego. Uczniowie klas 6 w zespołach trzyosobowych rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach. Zadania miały charakter interaktywny. Konkurs miał formę zabawową, co przyczyniło się do jego atrakcyjności. Zawodnicy odgadywali znaczenie angielskich słówek z losowanych etykiet oraz podawali ich nazwę, zapisywali słownictwo ze słuchu, układali nazwy obrazków z rozsypanki literowej oraz uzupełniali teksty piosenek brakującymi wyrazami z wykorzystaniem aplikacji „lyricstraining”. I miejsce oraz tytuł „Mistrza Słówek” otrzymali Aniela Buńkowska, Dominika Żmuda i Kacper Koperski. Gratulacje!