PRZYJEMNE I POŻYTECZNE.
Kurs nauki przyszywania guzików.
Świetlica 29.05.2020

Jesteś już duży/duża i pewnie poradzisz sobie z nowym zadaniem.
Moi drodzy proponuje wam zabawę w przyszywanie guzików. Zadanie to jest bardzo odpowiedzialne, bo „dorosłe” i w ogóle posługiwanie się ostrym przedmiotem jakim jest igła to czynność niebezpieczna. Wy uczycie się odpowiedzialności i powinniście szyć pod kontrolą rodziców.
Co nam potrzebne: skrawki niepotrzebnych materiałów, nitka, igła, stare guziki.
Za pewne każdy wie jak przyszyć guzik, a jeśli nie to poproście rodziców i kreatywna zabawa dla dzieci jest już gotowa. A dlaczego warto bawić się w szycie? Bo, dzieci uczą się:
• pewności siebie
• cierpliwości i wytrwałości
• sprawności manualnej
• precyzji
• konkretnej czynności
Krok 1. Nawlecz igłę i zawiąż supełek, łącząc oba końce nitki. Rozpocznij przyszywanie guzika, wbijając igłę od spodu zapięcia w wyznaczonym miejscu.
Krok 2. Jeśli przyszywasz guzik na słupku, przełóż igłę przez otwór w nim i przeciągnij nitkę, a następnie wbij igłę w materiał od góry po drugiej stronie otworu. Zaciągnij nitkę dość ciasno, a następnie powtórz te czynności 5-6 razy.
Krok 3. Aby zakończyć przyszywanie guzika, przebij igłę na spód listwy, przeciągnij nitkę i wykonaj ryglowanie. Gotowe… Zapraszamy do wspólnej zabawy.

igla

How to sew a four hole button

Jan Brzechwa – Tańcowała igła z nitką – wiersz – bajka