Climat Action Projekt

7 listopada 2020

W 5 i 6 tygodniu projektu Climate Action Project mimo, iż od tygodnia nasi uczniowie mają edukacje zdalną, zdołaliśmy zrealizować kolejne działania. Mieliśmy okazję do spotkania on-line, podczas którego uczniowie z klasy 4 B dokonali podsumowania swoich działań, przypomnieli sobie jak ważna jest ochrona środowiska, dlaczego dochodzi do gwałtownych zmian klimatu i co jest tego powodem. Podczas interaktywnego spotkania nasi uczniowie na lekcji geografii korzystając z zasobów strony Europa Direct obejrzeli ciekawe filmiki, w których ich rówieśnicy z Austrii, Portugalii czy Hiszpanii wypowiadali się na temat ochrony środowiska, rywalizowali w grze on -line ” Ekologiczny Shaun”, ponad to zagrali w grę na temat klimatu i sprawdzili swoją wiedzę w quizie „Climate & Energy” oraz dowiedzieli się jakie działania podejmuje UE w dziedzinie klimatu.5 listopada uczestniczyliśmy w międzynarodowym webinarium, którego głównymi prelegentami byli:

Dr Jane Goodall, Prezydent Juan Manuel Santos, Sir Davida Attenborough, HRH Księżniczka Esmeralda z Belgii,Kumi Naidoo, były dyrektor Greenpeace & Amnesty International, Vanessa Nakate, Rick z NASA Cecily z WWFSam – Program Środowiskowy ONZ.To było niesamowite przeżycie.

piszą o nas : https://gp24.pl/uczniowie-sp1-w-slupsku-na-webinarium-z-ksiezna-belgii-zdjecia/ar/c5-15276600