21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji. Data nie jest przypadkowa – jest to początek kalendarzowej wiosny, który symbolizuje narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Odnosi się również do samej istoty zaburzenia – trisomii 21. pary chromosomów. Znakiem rozpoznawczym tego dnia są kolorowe, najlepiej różne skarpetki zakładane na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do udziału w tej akcji. Dziękujemy wszystkim którzy przesłali nam zdjęcia swoich kolorowych skarpetek. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę https://skarpetkowewyzwanie.pl

Comments are closed.

Skip to content