Z przyjemnością informujemy, że konkurs recytatorski został rozstrzygnięty. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz kształtowanie wrażliwości na piękno poezji i języka ojczystego.

KLASY 4-6W kategorii klas 4-6 udział wzięło 134 uczniów.

Jury w składzie: p. Anna Kamińska-Nowak, p. Sebastian Biadun i p. Marcin Skibiński wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Zuzanna Pracel, klasa V, SP 3 w Redzie, „Deszcze”

II miejsce – Bartłomiej Dzieweczyński, klasa VI, SP 6 w Redzie, „ Raz-dwa-trzy-cztery”

III miejsce – Kalina Błaszczyk, klasa VI, ZSP w Redzikowie „ Mazowsze”

Wyróżnienia: Emilia Kołodziej klasa VI, SP 16 w Gdyni „ Ten czas”Wiktoria Kądziela, klasa VI, SP 2 w Sztumie, „ Samotność”

KLASY 7-8W kategorii klas 7-8 udział wzięło 111 uczniów.

Komisja konkursowa w składzie: p. Dominika Korzeniowska-Gudyn, p. Karolina Woszczewska, p. Marcin Skibiński wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Julia Lipka, kl. VII, SP w Potęgowie, „Biała magia”

II miejsce – Julia Suknacka, kl. VII, SP w Tychnowach, „O wielkie niebo świata”

III miejsce – Julia Strąk, kl. VII, SP 1 w Sztumie, „Dwie miłości”

Wyróżnienia: Julia Dwórznik, kl. VII, SP w Straszewie, „Noc”Matylda Pieniążek, kl. VIII, SP 58 w Gdańsku, „Noc samobójcza”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.