18 listopada uczniowie z klas 6a, 6b i 8c pod opieką Pani Elżbiety F., Sylwii S., Pawła S. oraz Marty S. wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Gdańska. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu MEN pn. „Poznaj Polskę”. Pierwszy punkt programu stanowiło zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej pod opieką przewodników, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o grozie tamtych czasów, prowadząc nas przez zakamarki przeszłości zamknięte w muzealnych eksponatach i materiałach multimedialnych. Następnie wyruszyliśmy na spacer po zabytkowej części Gdańska – szlakiem siedemnastowiecznych fortyfikacji miejskich uznanych w 1994 r. za Pomnik Historii. Nie zabrakło też czasu na zakup drobnych pamiątek – załapaliśmy się na świąteczny jarmark! Bujając w obłokach pierwszych płatków śniegu, w doskonałym nastroju, ruszyliśmy w drogę powrotną, do Słupska. To był wspaniale spędzony czas!

Comments are closed.

Skip to content