Druk 3D na lekcji informatyki

18 listopada 2022

Laboratorium nowych technologii na lekcji na informatyki? Ależ tak! Uczniowie klas III B oraz VI A na lekcjach informatyki zostali zapoznani z wyposażeniem pracowni druku 3D. Wcześniej z zaangażowaniem pracowali na konstrukcyjnych elementach z zestawu klocków KORBO, ale to dzisiejsze doświadczenie wzbudziło w nich największą ekscytację. Młodzi adepci inżynierii i pasjonaci nowinek technologicznych mieli okazję do zapoznania się z działaniem oprogramowania online, służącego do projektowania druku 3D oraz obszerną biblioteką modeli. Zwieńczeniem zajęć było wybranie jednego z projektów oraz wydrukowanie go na szkolnej drukarce 3D! Zdecydowaliśmy się na sowę – wszak w „Jedynce” jesteśmy zaprogramowani na zdobywanie wiedzy!

Comments are closed.

Skip to content