Realizatorzy i koordynatorzy:

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku:

Marzena Grzebieniak, Karolina Woszczewska, Jolanta Grzybowska, Elżbieta Jabłońska, Sylwia Kozłowicz

  • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza z Oddziałami Intergarcyjnymi w Okrzei
  • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
  • Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Celem projektu jest integracja szkół sienkiewiczowskich wokół Patrona Henryka Sienkiewicza; eksponowanie popularyzatorskiej i edukacyjnej działalności Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej; promocja czytelnictwa; przybliżenie twórczości Henryka Sienkiewicza; rozwijanie kreatywności uczniów w różnych obszarach; poznawanie miejscowości, będących siedzibami zaangażowanych szkół i muzeum.

Projekt realizowany będzie do czerwca 2021 r. z wykorzystaniem dostępnych komunikatorów.

Inicjatorem wspólnych działań jest szkoła z Grajewa, która w poprzednim roku szkolnym brała udział w Miejskim Projekcie Edukacyjnym „Sienkiewiczowska Lekturiada” realizowanego pod Patronatem Burmistrza Miasta Grajewa z okazji 480-lecia nadania praw miejskich Grajewu.

Droga Koleżanko/Drogi Kolego zapraszam Cię do…to listy przygotowane przez uczniów naszej szkoły i wysłane do szkół partnerskich. Zapraszamy do lektury i galerii zdjęć autorstwa naszych uczniów.

Moja miejscowość w świątecznej odsłonie to akcja w ramach której, uczniowie naszej szkoły wykonali kartki z życzeniami świątecznymi z wykorzystaniem technik TIK . Cztery kartki drogą elektroniczną wysłaliśmy (po jednej) do zaprzyjaźnionego muzeum i szkół działających z nami w projekcie.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Sienkiewicz jako bohater własnego utworu”Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Sienkiewicz jako bohater własnego utworu”, którego organizatorem jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Udział w konkursie to kolejny punkt działań naszej szkoły w ramach współpracy grupy szkół sienkiewiczowskich.

LISTY I KARTKI ŚWIĄTECZNE OD UCZNIÓW Z GRAJEWA

LISTY I KARTKI ŚWIĄTECZNE OD UCZNIÓW Z OKRZEI

LISTY OD UCZNIÓW Z WOLI OKRZEJSKIEJ

KARTKA ŚWIĄTECZNA -MUZEUM HENRYKA SIENKIEWICZA