Realizatorzy i koordynatorzy:

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku:

Marzena Grzebieniak, Karolina Woszczewska, Jolanta Grzybowska, Elżbieta Jabłońska, Sylwia Kozłowicz

  • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza z Oddziałami Intergarcyjnymi w Okrzei
  • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
  • Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Celem projektu jest integracja szkół sienkiewiczowskich wokół Patrona Henryka Sienkiewicza; eksponowanie popularyzatorskiej i edukacyjnej działalności Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej; promocja czytelnictwa; przybliżenie twórczości Henryka Sienkiewicza; rozwijanie kreatywności uczniów w różnych obszarach; poznawanie miejscowości, będących siedzibami zaangażowanych szkół i muzeum.

Projekt realizowany będzie do czerwca 2021 r. z wykorzystaniem dostępnych komunikatorów.

Inicjatorem wspólnych działań jest szkoła z Grajewa, która w poprzednim roku szkolnym brała udział w Miejskim Projekcie Edukacyjnym „Sienkiewiczowska Lekturiada” realizowanego pod Patronatem Burmistrza Miasta Grajewa z okazji 480-lecia nadania praw miejskich Grajewu.

Droga Koleżanko/Drogi Kolego zapraszam Cię do…to listy przygotowane przez uczniów naszej szkoły i wysłane do szkół partnerskich. Zapraszamy do lektury i galerii zdjęć autorstwa naszych uczniów.

Moja miejscowość w świątecznej odsłonie to akcja w ramach której, uczniowie naszej szkoły wykonali kartki z życzeniami świątecznymi z wykorzystaniem technik TIK . Cztery kartki drogą elektroniczną wysłaliśmy (po jednej) do zaprzyjaźnionego muzeum i szkół działających z nami w projekcie.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Sienkiewicz jako bohater własnego utworu”Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Sienkiewicz jako bohater własnego utworu”, którego organizatorem jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Udział w konkursie to kolejny punkt działań naszej szkoły w ramach współpracy grupy szkół sienkiewiczowskich.

Wyniki Konkursu Plastycznego

https://www.facebook.com/Muzeum-Henryka-Sienkiewicza-w-Woli-Okrzejskiej-103441364598194

LISTY I KARTKI ŚWIĄTECZNE OD UCZNIÓW Z GRAJEWA

LISTY I KARTKI ŚWIĄTECZNE OD UCZNIÓW Z OKRZEI

LISTY OD UCZNIÓW Z WOLI OKRZEJSKIEJ

KARTKA ŚWIĄTECZNA -MUZEUM HENRYKA SIENKIEWICZA

Poznajemy się

https://www.facebook.com/sp1slupsk/videos/1177388715997840

Poznajmy się

,,Poznajmy się”  – te słowa, które brzmią jak zaproszenie do nawiązania przyjaźni, stały się hasłem kolejnego etapu Międzyszkolnego Projektu  Edukacyjnego ,,Łączy nas Patron – Henryk Sienkiewicz”. Jego finalnym efektem jest zrealizowanie  filmiku – wizytówki  każdej z sienkiewiczowskich szkół.  Chcieliśmy jako  społeczność szkolna zaprezentować to, co buduje naszą uczniowską tożsamość, kreuje rzeczywistość, daje poczucie wspólnoty. Stworzyliśmy  filmową ,,wystawę” szkolnych tradycji, realizowanych przedsięwzięć, sukcesów… Warto ją obejrzeć, odbyć wirtualny spacer po miejscach nam szczególnie bliskich, powitać i pozdrowić  mistrza Sienkiewicza – honorowego patrona wszelkich naszych poczynań i dokonań.

  Z ciekawością poznajemy  zaprzyjaźnione szkoły: Szkołę Podstawową                          z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Okrzei, Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku, Szkołę Podstawową               im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej i Szkołę Podstawową nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie. Pandemia nie pozwala nam bowiem na organizację spotkań i wymianę doświadczeń.

   Nasze działania wspiera zaś Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

   Zapraszamy więc do obejrzenia krótkich filmików i oddaniu się refleksji.    

  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Okrzei – pobierz

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku – pobierz

Link do filmiku na Facebooku

https://www.facebook.com/sp1slupsk/videos/1177388715997840

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – pobierz

Filmik w załączniku

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie – pobierz

Link do filmiku:

https://www.facebook.com/sp1slupsk/videos/245947567256420

Życzenia wielkanocne SP1 SŁUPSK w ramach projektu

ŁĄCZY NAS PATRON – HENRYK SIENKIEWICZ

Skip to content