03 października 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyła się II Mini Olimpiada Szkoła Młodego Biznesmena – Gdzie Mieszkają Pieniądze, zorganizowana przy współpracy Banku PKO BP i Wydziału Oświaty Miasta Słupsk.  W konkurencjach udział brało 10 słupskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Fijałkowska, Anna Suśniak i Maksymilian Pyzio. Opiekunami uczniów były: pani Barbara Górecka – Sitarska oraz Ewa Pyzio. Temat tegorocznego spotkania brzmiał Zakładamy Firmę. Uczniowie musieli m.in.: stworzyć logo swojej firmy, wybierać prezesa zarządu, dyrektora finansowego i głównego księgowego, na czas przeliczyć pieniądze, wykazać się wiedzą na temat oszczędzania oraz rozwiązać zawiłe zadanie matematyczne na czas.  Uczestnicy „zarabiali” swoje pierwsze pieniądze, inwestowali w Firmę, liczyli pieniądze, zastanawiali się, czy warto wziąć kredyt. Wypełniali formularze niezbędne do założenia swojej Firmy. Po długiej walce fair play nasza szkoła zajęła w tym roku IV miejsce.

Olimpiada była świetną zabawą z odrobiną zdrowej rywalizacji. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszą reprezentację, już na poczet przyszłorocznych konkurencji.