Załącznik do Zarządzenia nr 8/2020 z dnia 22 maja 2020 r.
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY
W OKRESIE PANDEMII COVID-19
W
SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 im. HENRYKA SIENKIEWICZA
W SŁUPSKU
Organizacja zajęć rewalidacyjnych i konsultacji dla uczniów
- 1.
POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Niniejszy dokument określa „Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19”, dotyczące wszystkich pracowników Szkoły podstawowej nr 1 Henryka Sienkiewicza w Słupsku, dzieci oraz ich rodziców lub opiekunów.
- Celem procedur jest:
- zminimalizowanie zagrożeń zakażenia koronawirusem i zachorowania na chorobę COVID-19,
- umożliwienie podjęcia pracy zawodowej rodzicom, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem w domu.
- Procedury określają działania, które zminimalizują możliwość zakażenia, ale mimo wszystkich podjętych środków bezpieczeństwa, nie pozwolą w 100% wyeliminować ryzyka związanego z zakażeniem dlatego rodzic decydując się na przyprowadzenie dziecka do szkoły jest zobowiązany wypełnić OŚWIADCZENIE, stanowiące załącznik nr 1, które odnotowuje się w rejestrze – załącznik nr 1a.
- W szkole nie działa szatnia ogólna.
- Szkoła nie ma możliwości zapewnienia ciepłego posiłku.
- 2.
OBOWIĄZKI DYREKTORA SZKOŁY
- Dyrektor ustala regulaminy wewnętrzne i dostosowuje procedury obowiązujące w szkole do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19.
- Współpracuje z organem prowadzącym w celu zapewnienia odpowiednich środków do dezynfekcji oraz ochrony osobistej.
- Organizuje pracę personelu pedagogicznego i niepedagogicznego na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19.
- Planuje organizację pracy opiekuńczo- wychowawczej , na podstawie analizy zebranych zdalnie informacji od rodziców o liczbie dzieci, których rodzice decydują się przyprowadzić do szkoły w czasie pandemii.
- Przekazuje rodzicom informację o czynnikach ryzyka COVID-19, informuje o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z przyprowadzeniem dziecka do szkoły. W związku z powyższym wymagane jest podpisanie odpowiedniej DEKLARACJI stanowiącej załącznik nr 2.
- Zapewnia pomieszczenie do izolacji w razie pojawienia się podejrzenia zachorowania dziecka lub pracownika –
- Zapewnia środki ochrony osobistej dla pracowników (rękawiczki, przyłbice, maseczki, fartuchy itd.) oraz środki higieniczne do dezynfekcji rąk i powierzchni, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- Dopilnowuje, aby w holu głównym przy wejściu umieszczono dozownik z płynem do dezynfekcji rąk, a w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych, były mydła antybakteryjne oraz instrukcje z zasadami prawidłowego mycia rąk dla dorosłych i dzieci, stanowiące załącznik nr 6, (umieszczone w widocznych miejscach w szkole) a przy dozownikach z płynem instrukcje do dezynfekcji rąk stanowiące załącznik nr 5 (umieszczone w widocznych miejscach w szkole).
- Dopilnowuje, aby przed wejściem do szkoły w widocznym miejscu wisiała instrukcja jak zdejmować rękawiczki jednorazowe, stanowiąca załącznik nr 7 oraz kosz na zużyte rękawiczki.
- Monitoruje warunki bezpieczeństwa pod względem zapobiegania COVID-19 – załącznik nr 9.
- Udostępnia w widocznym miejscu wykaz telefonów do podmiotów, z którymi niezbędny jest kontakt w przypadku podejrzenia zakażenia, jak i bieżącym funkcjonowaniu szkoły w okresie pandemii COVID-19 – załącznik nr 10.
- Przekazuje pracownikom informację na temat profilaktyki zdrowotnej – załącznik 11.
- Organizuje zajęcia opiekuńcze dla uczniów w sali zgodnie z wytycznymi , 4m2 na 1 osobę – (max 6 uczniów i nauczyciel)
- Każdej grupie uczniów wyznacza stałą salę zapewniając odległość pomiędzy stanowiskami dla uczniów 1,5 m. ( 1 uczeń – 1 ławka)
- 3.
OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW
- Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
- Każdy pracownik szkoły zobowiązany jest do samoobserwacji, pomiaru temperatury ciała raz dziennie, pomiarze temperatury po wejściu do szkoły i odnotowanie jej w załączniku nr 13.
- W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) pozostaje w domu i zawiadamia o tym fakcie dyrektora szkoły.
- Bezwzględnie przy każdym wejściu/ wyjściu ze szkoły/ oraz w trakcie pracy często odkaża ręce płynem do dezynfekcji rąk wg instrukcji stanowiącej załącznik nr 5 ( umieszczonej w widocznych miejscach w szkole ) i myją ręce zgodnie z instrukcją stanowiącą załącznik nr 6.
- Wszyscy pracownicy obsługi po przyjściu do pracy, przebierają się w strój roboczy – zapewniony przez pracodawcę, zgodnie z tabelą należności BHP.
- Pracownicy przemieszczają się po placówce tylko w niezbędnym zakresie.
- Pracownicy pedagogiczni – nauczyciele pracują wg ustalonego przez dyrektora harmonogramu .
- Nauczyciele pełniący dyżur w placówce:
- prowadzą zajęcia rewalidacyjne lub konsultacje w salach wskazanych przez dyrektora szkoły, z zachowaniem zasady 4 m2 na osobę, w godzinach wyznaczonych przez dyrektora,
- zachowują między sobą dystans społeczny, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m,
- wyjaśniają dzieciom, jakie zasady obowiązują w instytucji i dlaczego zostały wprowadzone. Komunikat przekazują w formie pozytywnej, aby wytworzyć w dzieciach poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności za swoje zachowanie, bez lęku,
- instruują i pokazują techniki właściwego mycia rąk wg instrukcji dla dzieci stanowiącej załącznik nr 6 ( umieszczonej w widocznych miejscach),
- przypominają i dają przykład, zwracają uwagę, aby dzieci często i regularnie myły ręce, szczególnie przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie ze świeżego powietrza,
- unikają organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu
- wietrzą w czasie przerwy sale co najmniej raz na godzinę, a w razie potrzeby częściej,
- organizują przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min., grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela,
- kontrolują , by uczniowie nie wymieniali się między sobą przyborami szkolnymi,
- nauczyciele mogą pracować w maseczkach lub przyłbicach.
- Po zakończeniu pracy nauczyciel dokumentuje jej odbycie zgodnie z wytycznymi.
- Personel obsługi :
- usuwają z sal przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć lub dezynfekować,
- wietrzą salę, w której organizowane są zajęcia, co najmniej raz na godzinę.
- wykonują codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych,
- dezynfekują powierzchnie dotykowe – poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł i powierzchnie płaskie, w tym blaty stołów.
- dodatkowo czuwają i odpowiadają za odizolowanie dziecka, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem lub chorobę COVID-19,
- czuwają nad sprzątaniem i dezynfekcją pomieszczeń w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia zakażenia korona wirusem i choroby COVID-19,
- 4.
OBOWIĄZKI RODZICÓW
- Zapoznają się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19 w szkole i podpisują oświadczenia określone w załączniku nr 1 i nr 2 oraz wypełniają deklarację korzystania z zajęć rewalidacji/konsultacji w szkoły. – załącznik nr 3
- Przekazują dyrektorowi lub nauczycielowi informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne ze względu na istniejące zagrożenie epidemiologiczne.
- Nie posyłają dziecka do szkoły, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie, w izolacji, jest poddany hospitalizacji lub prowadzone jest w stosunku do niego postępowanie epidemiologiczne.
- Pozwalają przyjść do szkoły tylko zdrowemu dziecku – bez objawów chorobowych.
- Stosują się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji, jeśli wcześniej chorowało.
- Rodzice zapewniają dziecku indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i ze szkoły.
- Przed przyprowadzeniem dziecka do instytucji rodzic zobowiązany jest do zmierzenia dziecku temperatury.
- Rodzice zobowiązani są zabezpieczyć dziecko w jego osobiste przybory szkolne.
- Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust.
- Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
- Bezwzględnie przy każdym wejściu do szkoły odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk, wg instrukcji stanowiącej załącznik nr 5 umieszczonej w widocznych miejscach oraz zakrywają usta i nos zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
- Są zobowiązani do odbierania telefonów ze szkoły w sprawie dziecka, stosowania się do przekazanych zaleceń oraz podjęcia natychmiastowych działań.
- Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły zachowują dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
- Rodzice NIE WCHODZĄ z dziećmi szkoły, podają, każdego dnia, poprzez dziecko oświadczenie o stanie zdrowia dziecka-załącznik nr 14 ( oświadczenie można napisać odręcznie).
- Przed wejściem do budynku przestrzega się zasady – jedna osoba w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- 5.
PRACA SZKOŁY W PODWYŻSZONYM REŻIMIE SANITARNYM
- Szczegółową organizację opieki i zajęć w szkole określają „Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r.”.
- Na czas podwyższonego reżimu sanitarnego drzwi do placówki są zamknięte.
Personel obsługi kontroluje wejścia osób z zewnątrz w tym pracowników
pedagogicznych i niepedagogicznych) na teren szkoły.
- Ograniczenie liczebności grup:
- liczba dzieci w poszczególnych grupach przebywających w jednej sali, jest zgodnia z przeliczeniami Głównego Inspektora Sanitarnego określa załącznik nr 8.
- Bezwzględnie przy każdym wejściu do szkoły uczeń/ rodzic (opiekun) odkaża ręce
płynem do dezynfekcji rąk, wg instrukcji stanowiącej załącznik nr 5, (umieszczonej w
widocznych miejscach ).
- Pracownik dyżurujący w holu i nauczyciel odpowiada za ilość osób w pomieszczeniach
i dokonuje pomiaru temperatury dziecka. Odczyt temperatury dziecka zapisuje na
liście, podpisem potwierdza dane – załącznik nr 4,
- Rodzic przyprowadzający ucznia do szkoły NIE WCHODZI NA TEREN SZKOŁY, rozstaje się z dzieckiem pod drzwiami budynku.
- Rodzic podaje, każdego dnia, poprzez dziecko oświadczenie o jego stanie zdrowia
załącznik nr 14.
- Gdyby zaistniała konieczność wejścia rodzica do szkoły, to każdy rodzic powinien mieć
założoną maseczkę ochronną i jednorazowe rękawiczki/ zdezynfekować ręce,
pracownik dokona pomiaru temperatury ciała i zapisze ją w tabeli –załącznik nr 13a
- Odbieranie dzieci ze szkoły – jeżeli rodzic tak uzgodni z uczniem /szkołą.
- rodzic z założoną maseczką dzwonkiem, który znajduje się przy drzwiach wejściowych, przywołuje pracownika szkoły, NIE WCHODZI DO BUDYNKU,
- nauczyciel lub pracownik szkoły , odprowadza dziecko do rodzica,
- dziecko w czasie pobytu w szkole nie korzysta z szatni, samodzielnie rozbiera się w sali, w której przebywa.
- 6.
PROCEDURY NA WYPADEK STWIERDZENIA PODEJRZENIA ZAKAŻENIA LUB ZACHOROWANIA NA COVID-19
- W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie korona wirusem zostaje on niezwłocznie odsunięty od pracy. Wstrzymuje się przyjmowanie kolejnych grup dzieci. Dalsze postępowanie następuje zgodnie z instrukcją i poleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku.
- Pracownik, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem lub chorobę COVID-19 (duszności, kaszel, gorączkę) zgłasza ten fakt dyrektorowi i bezzwłocznie udaje się do wyznaczonego pomieszczenia – izolatorium.
- Dziecko, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem i zachorowania na COVID-19 (duszności, kaszel, gorączkę):
- wyznaczony pracownik ( nauczyciel lub pracownik obsługi) bezzwłocznie odizolowuje je do izolatorium,
- bezzwłocznie zabezpiecza się w: przyłbicę, kombinezon ochronny, półmaskę z filtrem FFP2 lub FFP3 i rękawiczki,
- pozostaje z dzieckiem utrzymując min. 2 m odległości,
- nauczyciel telefonicznie zawiadamia dyrektora o zaistniałej sytuacji,
- dyrektor kieruje do pomocy osobę, która przystępując do działań zabezpiecza się w przyłbicę, kombinezon ochronny, półmaskę z filtrem FFP2 lub FFP3 i rękawiczki,
- dyrektor zawiadamia stację sanitarno – epidemiologiczną w razie złego stanu dziecka dzwoni na 999 lub 112,
- nauczyciel bezzwłocznie zawiadamia rodziców o zaistniałej sytuacji.
- Dyrektor kieruje do pomocy osobę, która przystępując do działań zabezpiecza się w przyłbicę, kombinezon ochronny, półmaskę z filtrem FFP2 lub FFP3 i rękawiczki.
- Dyrektor bezzwłocznie zawiadamia odpowiednie służby i inspekcje, które podejmują dalsze kroki bezpieczeństwa.
- Sporządza listę osób, która w tym samym czasie przebywały z osobą podejrzaną o zakażenie.
- Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik lub dziecko z podejrzeniem choroby, zostaje poddane gruntownemu sprzątaniu oraz zostają zdezynfekowane powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty, itp.).
- 7
ORGAN PROWADZĄCY – DYREKTOR
- Dyrektor we współpracy z organem prowadzącym zapewnia:
- a) sprzęt, środki czystości i do dezynfekcji, które zapewnią bezpieczne korzystanie z pomieszczeń Szkoły, placu zabaw, boiska szkolnego, sprzętu, zabawek znajdujących się w Szkole.
- b) płyn do dezynfekcji rąk – przy wejściu do budynku, na korytarzu , a także środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne dla pracowników oraz personelu sprzątającego.
- c) plakaty z zasadami prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych oraz instrukcje dotyczące prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk przy dozownikach z płynem.
- d) bieżącą informację o stanie epidemiologicznym – COVID 19 – oraz pełną informację dotyczącą stosowanych metod zapewniania bezpieczeństwa i procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia wszystkim pracownikom jak i rodzicom. – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
- Dyrektor informuje organ prowadzący o zaistnieniu podejrzenia choroby u dziecka, pracownika, współpracuje ze służbami sanitarnymi.
- Wyznacza pomieszczenie do izolacji osoby ( IZOLATORIUM ), u której stwierdzono objawy chorobowe, zaopatrzone w maseczki, rękawiczki i przyłbicę oraz płyn do dezynfekcji rąk (przed wejściem do pomieszczenia).
- Dyrektor informuje organ prowadzący o wszelkich stwierdzonych objawach chorobowych dzieci czy pracowników wskazujących na możliwość zakażenia COVID-19.
- Dyrektor wraz z organem prowadzącym na podstawie wytycznych, instrukcji powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej podejmują decyzję odnośnie dalszych działań w przypadku stwierdzenia na terenie placówki zakażenia.
- W przypadku uzyskania informacji od rodziców lub pracowników o potwierdzonym zarażeniu wirusem COVID-19 u osoby, która przebywała w ostatnim tygodniu w placówce, Dyrektor niezwłocznie informuje organ prowadzący i kontaktuje się z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną celem uzyskania wskazówek, instrukcji do dalszego postępowania.
- 8
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Procedury bezpieczeństwa wchodzą w życie z dniem podpisania przez dyrektora.
- Procedury obowiązują do odwołania.
- Procedury zostaną uruchomione przez dyrektora z chwilą, gdy organ prowadzący zapewni środki finansowe pozwalające na zaopatrzenie placówki w niezbędne środki ochrony.
Elżbieta Krawczykiewicz
podpis dyrektora szkoły
Załącznik nr 1
do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
Słupsk dn. ……………………………….……………….
OŚWIADCZENIA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
Oświadczam, że moja córka/ mój syn:
……………………………………………………………………………………………………..………………………………………
(nazwisko i imię dziecka)
nie miał i nie ma kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 oraz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia nie przebywa na kwarantannie, nie jest poddany izolacji, nie jest hospitalizowany i nie przejawia widocznych oznak choroby.
Stan zdrowia dziecka jest dobry, syn/córka nie przejawia żadnych oznak chorobowych np. podwyższona temperatura, katar, alergia, kaszel, biegunka, duszności, wysypka, bóle mięśni, ból gardła, utrata smaku czy węchu i inne nietypowe objawy.
Jednocześnie oświadczam, iż jestem świadom/ świadoma pełnej odpowiedzialności za dobrowolne posłanie dziecka do Szkoły Podstawowej nr 11 w Słupsku w aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Oświadczam, iż zostałam poinformowany/a o ryzyku, na jakie jest narażone zdrowie mojego dziecka i jego rodziny tj.:
- mimo wprowadzonych w szkole obostrzeń sanitarnych i wdrożonych wszelkich środków ochronnych zdaję sobie sprawę, że na terenie placówki może dojść do zakażenia COVID – 19,
- w przypadku wystąpienia zakażenia lub jego podejrzenia w przedszkolu (nie tylko na terenie) personel/dziecko/rodzic dziecka – zdaje sobie sprawę, iż zarówno moja rodzina, jak i najbliższe otoczenie zostanie skierowane na 14-dniową kwarantannę,
- w sytuacji wystąpienia zakażenia lub jego podejrzenia u dziecka, jego rodziców lub personelu szkoła zostaje zamknięte do odwołania, a wszyscy przebywający w danej chwili na terenie szkoły oraz ich rodziny i najbliższe otoczenie przechodzą kwarantannę, zostają skierowani na izolację lub hospitalizowani,
- w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów u dziecka/pracownika szkoły, osoba ta zostanie natychmiast umieszczona w przygotowanym wcześniej IZOLATORIUM, wyposażonym w niezbędne środki ochrony osobistej, niezwłocznie zostanie powiadomiony rodzic/opiekun dziecka oraz odpowiednie służby i inspekcje,
- zostałem/am poinformowany/a o możliwości pozostania z dzieckiem w domu i możliwości pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko,
- dziecko nie jest/jest (niewłaściwe skreślić) uczulone na wszelkie środki dezynfekujące.
Oświadczam, że w sytuacji zarażenia się mojego dziecka na terenie placówki nie będę wnosił skarg, zażaleń, pretensji do organu prowadzącego, będąc całkowicie świadom zagrożenia epidemiologicznego płynącego z obecnej sytuacji w kraju.
…………..…………………
(podpis rodzica/prawnego opiekuna)
Załącznik nr 1 a do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
REJESTR OŚWIADCZEŃ RODZICA O STANIE ZDROWIA DZIECKA
dostarczonych przez rodzica
Lp. | Nazwisko i imię dziecka | Data | Dziecko zdrowe
Tak/Nie |
Podpis pracownika |
1. |
|
|||
2. |
|
|||
3. |
|
|||
4. |
|
|||
5. |
|
|||
6. |
|
|||
7. |
|
|||
8. |
|
|||
9. |
|
|||
10. |
|
|||
11. |
|
|||
12. |
|
|||
13. |
|
|||
14. |
|
|||
15. |
|
|||
16. |
|
|||
17. |
|
|||
18. |
|
|||
19. |
|
|||
20. |
|
Załącznik nr 2 do Procedury bezpieczeństwa na terenie placówki w okresie pandemii COVID-19
…………………… dn. ……………………… ………………………………………………………
(imię i nazwisko)
………………………………………………………
( adres zamieszkania rodzica)
OŚWIADCZENIE RODZICA/PRAWNEGO OPIEKUNA
Ja niżej podpisana/podpisany, rodzic/opiekun ucznia ……………………………………………………………. oświadczam, że:
- Zapoznałem/łam się z treścią „PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE PLACÓWKI W OKRESIE PANDEMII COVID-19” .
- Zobowiązuję się do przestrzegania obowiązujących „PROCEDUR BEZPIECZESTWA NA TERENIE PLACÓWKI W OKRESIE PANDEMII COVID-19” związanych z reżimem sanitarnym przede wszystkim:
- a) przyprowadzania do szkoły tylko i wyłącznie zdrowego dziecka, bez kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury ciała oraz natychmiastowego odebrania dziecka z placówki (max. 30 min.) w razie wystąpienia jakichkolwiek oznak chorobowych w czasie pobytu w placówce.
- b) przyjmuje do wiadomości i akceptuje, iż w chwili widocznych oznak choroby u mojego dziecka, dziecko nie zostanie w danych dniu przyjęte do placówki i będzie mogło do niej wrócić po ustaniu wszelkich objawów chorobowych.
- Wyrażam zgodę na pomiar mojej temperatury ciała oraz dziecka termometrem bezdotykowym.
- W razie zaobserwowania u dziecka niepokojących objawów zdrowotnych, zobowiązuję się do poinformowania dyrektora placówki o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie wirusa COVID-19 w moim najbliższym otoczeniu
……………………………………………..
(podpis rodziców/prawnych opiekunów)
Załącznik nr 3 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
DEKLARACJA KORZYSTANIA Z ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH I KONSULTACJI DLA UCZNIÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W SŁUPSKU
………………………………………………………………………………………………………………..
Imię i nazwisko dziecka
DLEKLARUJĘ UDZIAŁ MOJEGO DZICKA………………………………………………………………………………
nazwisko i imię dziecka
UCZNIA KLASY ………………W ZAJĘCIACH ………………………………………………………………w dniu….
podać rodzaj zajęć np. rewalidacja Lub konsultacje
Z ……………………………………………………………………………………………………………
podać nazwisko i imię nauczycie
Podpisy obojga rodziców /prawnych opiekunów
data………………………………………………………
Podpis/podpisy 1……………………………………………………… 2 ……………………………………………..
Załącznik nr 4 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
TABELA POMIARU TEMPERATURY CIAŁA DZIECI PRZY WEJŚCIU DO SZKOŁY
Lp. | DATA | Nazwisko i imię dziecka | Temperatura | Podpis pracownika
|
1. | ||||
2. |
|
|||
3. |
|
|||
4. |
|
|||
5. |
|
|||
6. |
|
|||
7. |
|
|||
8. |
|
|||
9. |
|
|||
10. |
|
|||
11. |
|
|||
12. |
|
|||
13. |
|
|||
14. |
|
|||
15. |
|
|||
16. |
|
|||
17. |
|
|||
18. |
|
|||
19. |
|
|||
20. | ||||
21. | ||||
22. |
Załącznik nr 8 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
ILOŚĆ MIEJSC SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SŁUPSKU
ODDZIAŁ | POWIERZCHNIA | ILOŚĆ MIEJSC | UWAGI |
Zajęcia
Rewalidacyjne/ konsultacje |
11 klas o powierzchni
30 m2 |
6 uczniów + opiekun w jednej sali
|
Odległość między uczniami 1,5 do 2 m. |
Załącznik nr 9 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
MONITORING BEZPIECZEŃSTWA SZKOŁY POD WZGLĘDEM ZAPOBIEGANIA COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W SŁUPSKU
Obszar mycia i dezynfekcji | Data wykonania: ……………… | ||||||
Godziny wykonywanych czynności | |||||||
1. | Sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk mieszczącego się przy wejściu do szkoły oraz w salach. | ||||||
2. | Sprawdzanie ilości rękawiczek i maseczek jednorazowego użytku. | ||||||
3. | Wymiana wkładów, mycie i zdezynfekowanie wszystkich powierzchni dozowników, podajników. | ||||||
4. | Wymiana worków w koszach na śmieci – zużyte rękawiczki / maseczki – przygotowanie odpadów do utylizacji. | ||||||
5. | Regularne opróżnianie koszy z odpadami jednorazowego użytku. Czyszczenie i dezynfekcja pojemników. | ||||||
6. | Dezynfekcja powierzchni dotykowych: klamek, poręczy, włączników światła, uchwytów. | ||||||
7. | Mycie i dezynfekcja blatów w salach, poręczy krzeseł, powierzchni płaskich, parapetów, uchwytów. | ||||||
8. | Mycie i dezynfekcja zabawek oraz sprzętów do zajęć terapeutycznych. | ||||||
9. | Mycie i dezynfekcja blatów, powierzchni płaskich, klamek, umywalek, baterii kranowych w pomieszczeniu do przyjmowania posiłków. | ||||||
10. | Mycie/wyparzanie w zmywarce z dodatkiem detergentów w temperaturze min. 60°C naczyń i sztućców wielorazowego użytku każdorazowo. | ||||||
11. | Mycie i dezynfekcja urządzeń sanitarnych w łazience. | ||||||
12. | Wietrzenie sal, w których odbywają się zajęcia. | ||||||
13. | Dezynfekcja sprzętu znajdującego się na placu zabaw. | ||||||
14. | Mycie i dezynfekcja powierzchni gładkich, blatów, stolików krzeseł, telefonów, itp. znajdujących się w sekretariacie, pokoju nauczycielskim, gabinecie zastępcy dyrektora oraz dyrekcji przedszkola. |
……………………..………….
podpis osoby wykonującej czynności porządkowe
Załącznik nr 10 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
WAŻNE TELEFONY:
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna:
telefon 59 843 12 91 poniedziałek – piątek w godzinach 7 30 – 15 05
TELEFON ALARMOWY CAŁODOBOWY: 608205830
MIEJSKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
Tel. dyżurny: 59 842 64 67, 59 848 84 97, 59 842 40 01 w. 137
Dyżurny centrum – wiadomości SMS: 693 390 025
Numer alarmowy – 112
Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku
(osoby dzwoniące będą przekierowywane do służb dziedzinowych – Policji,
Państwowej Straży Pożarnej i Dysponentów Zespołów Ratownictwa Medycznego)
Straż Miejska – 986
Pogotowie Ratunkowe – 999
Całodobowa infolinia NFZ – 800 190 590
Urząd Miejski w Słupsku, Wydział Edukacji 59 848 83 22 (Sekretariat)
( poniedziałek 730 – 16 30, wtorek – czwartek 730 – 15 30 , piątek 730 – 1430 )
Załącznik nr 11 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
Słupsk, dnia ……………………………………
Pan (i) ………………………………………………………………
W związku z planowanym otwarciem szkoły , przy uwzględnieniu wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i konieczności zachowania bezpiecznych warunków pracy, uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na profilaktykę zdrowotną.
Jeżeli Pan(i) jest pod opieką lekarską związaną z występującymi u Pana(i) chorobami, proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym lub rodzinnym w celu ustalenia czy może Pan(i) bez uszczerbku na zdrowiu pracować w warunkach reżimu sanitarnego wynikającego z zagrożenia wystąpienia COVID-19.
Jednocześnie, informuję, że jeżeli Pan(i):
- stwierdziła u siebie objawy zarażenia COVID-19,
- jest osobą zakażoną, chorą na chorobę zakaźną lub nosicielem,
- otrzymała decyzję o skierowaniu do kwarantanny, izolacji lub hospitalizacji,
- objęta jest postępowaniem epidemiologicznym,
zobowiązany (a) jest Pan (i) do zaniechania wykonywania obowiązku pracy do czasu określenia swojego stosunku pracy
Załącznik nr 12 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
…………………… dn. ………………………
………………………………………………………
(imię i nazwisko)
…………………………………………………
(stanowisko)
ZGODA PRACOWNIKA NA POMIAR TEMPERATURY
Ja niżej podpisana/podpisany wyrażam zgodę na pomiar temperatury, każdego dnia przed przystąpieniem do pracy.
……………………………………………..
(podpis pracownika)
Załącznik nr 13 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
TABELA POMIARU TEMPERATURY CIAŁA PRACOWNIKA PRZY WEJŚCIU DO SZKOŁY
Lp. | DATA | Nazwisko i imię pracownika | Temperatura | Podpis pracownika
|
1. | ||||
2. |
|
|||
3. |
|
|||
4. |
|
|||
5. |
|
|||
6. |
|
|||
7. |
|
|||
8. |
|
|||
9. |
|
|||
10. |
|
|||
11. |
|
|||
12. |
|
|||
13. |
|
|||
14. |
|
|||
15. |
|
|||
16. |
|
|||
17. |
|
|||
18. |
|
|||
19. |
|
|||
20. | ||||
21. |
Załącznik nr 13a do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
TABELA POMIARU TEMPERATURY CIAŁA, PRZY WEJŚCIU DO SZKOŁY, DLA KLIENTÓW/RODZICÓW WCHODZĄCYCH DO BUDYNKU SP1
Lp. | DATA | Nazwisko i imię klienta | Temperatura | Podpis pracownika
|
1. | ||||
2. |
|
|||
3. |
|
|||
4. |
|
|||
5. |
|
|||
6. |
|
|||
7. |
|
|||
8. |
|
|||
9. |
|
|||
10. |
|
|||
11. |
|
|||
12. |
|
|||
13. |
|
|||
14. |
|
|||
15. |
|
|||
16. |
|
|||
17. |
|
|||
18. |
|
|||
19. |
|
|||
20. | ||||
21. |
Załącznik nr 14 do Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19
Słupsk, dnia………………………………….
OŚWIADCZENIE RODZICA O CODZIENNYM STANIE ZDROWIA DZIECKA
Ja niżej podpisana/ny oświadczam, że moje dziecko
………………………………………………………………………………………………………..
w dniu …………………………………………………………. przed wyjściem do szkoły miało w domu mierzoną temperaturę ciała i wynosiła ona ………………… stopni. Dziecko jest zdrowe, nie ma objawów choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) oraz objawów żadnej innej choroby
podpis rodzica /opiekuna
………………………………………….