Biblioteka szkolna poleca

18 lutego 2021
dzok

„Dżok, legenda o psiej wierności”

Co się dzieje w psiej głowie? Trudno zgadnąć. Możemy tylko domniemywać. Dzięki takim domysłom, własnym wspomnieniom, opowieściom ludzi i relacjom medialnym Barbara Gawryluk stworzyła wzruszającą opowieść pod tytułem „Dżok, legenda o psiej wierności”.

Jak Dżok (być może wtedy jeszcze bezimienny) trafił do schroniska dla zwierząt – nie wiemy, ale jak się z niego wydostał – przeczytamy w książce. Pewnego dnia przyszedł po niego pan Nikodem, który potrzebował przyjaciela. Mieszkał sam, pracował w domu i czuł, że potrzebuje nie tylko towarzystwa, ale również więcej ruchu. Kto, jeśli nie pies(…)

„Pięć sprytnych kun”

To pyszna książka, w trakcie lektury kubki smakowe wariują i człowiek najchętniej chrupałby coś przewracając kolejne strony. Jednak pierwsze strony przyjemnej historii nie zapowiadają,

W „Dzienniku Popołudniowym” ukazał się artykuł opisujący problemy mieszkańców ulicy Kameliowej/ Od kilku tygodni w okolicy popłoch, strach i nerwy, bo grasują tam kuny! Mieszkańcy martwią się o swoje samochody, bo zwierzęta przegryzają kable, co może skutkować unieruchomieniem samochodu i spóźnieniem do pracy, szkoły albo przychodni lekarskiej(…)

Wszystkie kolory świata - Opracowanie zbiorowe

„Wszystkie kolory świata”

Książka-cegiełka na rzecz równości i otwartości

Choć często bardzo się różnimy, łączy nas bardzo wiele. A najważniejsze jest to, że każdy z nas ma prawo do bycia sobą, bezpieczeństwa, szacunku.

Żaba-indywidualistka, która nie umie być jak inne zielone żaby i najchętniej czytałaby gazetę w spokoju. Biała wiewiórka, marząca o tym, by być jak jej rude koleżanki. Dziadek, który wyszedł z szafy. Szkolna drużyna piłkarska w zaskakujący sposób wspierająca kolegę w różowych(…)

„Wszystkie kolory świata” to zbiór 20 różnorodnych utworów, stworzonych z potrzeby serca i odruchu solidarności z dziećmi wykluczanymi i szykanowanymi z powodu swojej inności. 

Przez dziurkę od klucza - Goodall Jane

„Przez dziurkę od klucza”

W czerwcu 1960 roku, w wieku 26 lat Jane Goodall trafiła do Tanzanii i wyposażona w niewiele więcej poza notatnikiem, lornetką i pasją poznawania natury zaczęła obserwować życie szympansów w Narodowym Parku Gombe Stream. O naszych najbliższych żyjących krewnych wiedziano wtedy bardzo niewiele, toteż każde dokonywane przez młodą badaczkę odkrycie stawało się prawdziwą sensacją. Podchodząc do badań w sposób zupełnie nowatorski, Jane Goodall wniknęła – jak nikt przed nią – w życie społeczności szympansów i dostrzegła, że nasi krewni (…)

„Przez dziurkę od klucza” to niezwykła opowieść, której bohaterami są szympansy. Goodall towarzyszy im w radościach i smutkach, opisuje przyjaźnie i waśnie, dochodząc do punktu, w którym świat tych zwierząt zaczyna się przenikać z naszym.

Comments are closed.

Skip to content