Protokół rozstrzygnięcia III Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „A to Polska właśnie – Mój dom, moje miejsce na ziemi” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Słupsku.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych z województwa pomorskiego.

Celem konkursu było:

1. uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno krajobrazu
2. wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw,
3. kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego kraju.
4. rozwijanie wrażliwości na piękno

Uczestnik konkursu miał dostarczyć organizatorowi 1 pracę fotograficzną o tematyce konkursowej wywołane w rozmiarze 15 x 21 cm (dowolna kolorystyka).

Na konkurs wpłynęło 66 zdjęć, z czego 4 zdjęcia nie spełniły wymagań regulaminu.

W dniu 09 czerwca 2022r. jury w składzie:

– Wioleta Subocz – wice dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku, nauczyciel historii
– Ewa Pyzio – koordynator konkursu, nauczyciel języka angielskiego
– Iwona Powideł – koordynator konkursu, nauczyciel informatyki i techniki
– Kamila J. Gruss – fotograf, portrecistka, zwyciężczyni Poland National Award w konkursie SWPA 2021 w konkursie fotograficznym Sony World Photography Awards 2021

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku, kierunek: fotografia i multimedia
– Maksymilian Pyzio
– Julia Potrykus

dokonało oceny prac konkursowych i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Zuzanna Krywald SP w Wiślince

II miejsce – Filip Boldt SP w Morzeszczynie

III miejsce – Mateusz Trubacz SP nr 3 w Słupsku

Wyróżnienia:

– Hanna Szymanek – SP nr 20 w Gdyni

– Martyna Pouch – SP nr 3 w Redzie

– Rozalia Rochoń – SP w Wiślince

– Kuba Dobkowski SP nr 6 w Wejherowie

– Martyna Klimaszko SP nr 3 w Słupsku

Sponsorem nagród książkowych jest firma LUCID Jewelry.