Akcja Sprzątanie świata

16 września 2022

Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

W dniu 16.09.2022 klasy 5a, 5b, 6a, 6b uczestniczyły czynnie w akcji. Zostaniemy zapisani do oficjalnego wyniku 29. Akcji Sprzątanie świata przez Fundację Nasza Ziemia – Polska. i uzyskamy certyfikat uczestnictwa. Sprzątaliśmy Lasek Południowy PKIW, okolice mostu Żelaznego przy ulicy Rybackiej.

„Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też!”.

Comments are closed.

Skip to content