„Zainwestuj w naszą planetę” – to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. W SP 1 podjęliśmy konkretne kroki w trosce o kondycję naszej planety i jej bogactwo przyrodnicze.

Dzisiejsze działania proekologiczne rozpoczęło sadzenie bratków przez uczniów klasy 3B we współpracy z pracownikami firmy KETER Poland Sp. z.o.o. Piękny szpaler kolorowych kwiatów zdobi drogę do szkoły, zapraszając do przekroczenia jej progu. Wiosenne hasło: „Rozkwitaj w Jedynce” nabiera teraz jeszcze pełniejszego znaczenia!

21 kwietnia z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się także do akcji wiosennego porządkowania terenów miasta. Wyposażeni w worki do segregacji odpadów oraz jednorazowe rękawiczki, ruszyliśmy ratować naszą planetę. Przeczesując trawy i chodniki u zbiegu ulic Rybackiej i Zielonej, a także polany w okolicy Parku Kultury i Wypoczynku, natrafiliśmy na znaleziska – trofea wstydu, takie jak: butelki plastikowe i szklane, puszki, folie, papiery kolorowe, a nawet opony i wózek sklepowy! Dziś przekonaliśmy się, że problem degradacji środowiska jest bardzo poważny. Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy będą przykładem i motywacją do działań proekologicznych dla innych mieszkańców Słupska.

Dołącz do nas. Wspólnie zadbajmy o Ziemię – to nasz dom!