„Moja Ojczyzna to historia,
Pamięć o poległych za nasz kraj,
Pamięć o tysiącach bohaterów
Niezłomnych jak stal!”

Słowa piosenki „Uwierz Polsko” stały się mottem przewodnim apelu z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który przygotowały klasy 5a i 5b wraz z chórem „Jedyneczki”. Uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni w podróż w czasie do najważniejszych momentów historii Polski z okresu jej 123 lat niewoli. Na scenie pojawił się Tadeusz Kościuszko, adiutant generała wyrecytował fragment „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza, widzowie byli świadkami wzruszającego pożegnania powstańca ze swoją ukochaną, a także uczestniczyli w strajku we Wrześni, kiedy to polskie dzieci sprzeciwiły się nauce religii w j. niemieckim. Niezwykle emocjonujący był moment ogłoszenia zakończenia I wojny światowej i powstania wolnej Polski. To była piękna lekcja naszej historii i patriotyzmu.

Comments are closed.

Skip to content