W ramach działalności profilaktycznej szkoły dotyczącej stosowania przemocy wśród rówieśników ale też dorosłych, odbyły się spotkania z terapeutami, psychologami w Punkcie Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Przemocy Domowej, przy ul. Jana Pawła II. Uczniowie klas 3b, 6a i 7a, w dniach 20 i 28 listopada mieli okazję poznać mechanizmy działania stosowania przemocy a przede wszystkim dowiedzieć się o sposobach i możliwościach pomocy osobom pokrzywdzonym. Otrzymali także informacje o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz do Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 .

PIKBAZA
E-mail: interwencja.kryzysowa@mopr.slupsk.pl
realizuje pomoc dla mieszkańców Słupska, gminy Słupsk i gminy Kobylnica. Udziela pomocy rodzinom doświadczającym przemocy domowej. Na co można liczyć: pierwszy kontakt i diagnoza potrzeb, organizacja pomocy specjalistycznej, m.in. psychologicznej, prawnej, socjalnej, terapeutycznej, współpraca ze służbami interwencyjnymi, instytucjami i lokalnymi organizacjami w rozwiązaniu sytuacji kryzysowej, udzielanie pomocy psychologicznej dla dorosłych i dzieci doświadczających przemocy domowej, prowadzenie grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy domowej, prowadzenie grupy wsparcia dla osób współuzależnionych zapewnienie schronienia z wyżywieniem w sytuacjach tego wymagających dla osób doświadczających przemocy domowej, asysta i monitoring sytuacji osoby w kryzysie, interwencja zewnętrzna w miejscu doznania kryzysu, konsultacje online – telefoniczne i e-mailowe.