Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 3 edycji konkursu „Co dodaje mi skrzydeł – Moja pasja”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków/Flying Bag, a sponsorem BIC Polska. Konkurs miał na celu pokazanie różnorodnych dziecięcych pasji, jak się wszyscy różnimy, co lubimy, jak również propagowanie idei Międzynarodowego Dnia Plecaka.

Czym jest to święto?

Celem Święta jest, aby 15 października wszystkie szkoły ze 194 państw obchodziły Międzynarodowy Dzień Plecaka, a pomysły uczniów zostały wysłuchane. Dzieci tego dnia mieliby możliwość i przestrzeń do tego, by dzielić się swoimi pasjami, historiami i marzeniami, a jednocześnie okazję do dobrej, a przede wszystkim wspólnej zabawy! Nieważne, czy przyjęłoby to formę tylko jednej godziny lekcyjnej, czy całego dnia dedykowanych świętu zajęć – ważne, że uczniowie uzyskaliby realny czas na wymianę myśli oraz współpracę. Pomysł powstał w 2018 roku i od razu spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony dzieci, studentów, rodziców i nauczycieli z wielu różnych państw.

Poniżej prace konkursowe laureatów naszej szkoły.

Comments are closed.

Skip to content