Nasza drużyna szachistów w składzie: Kacper Rubinowicz (7b), Yegor Samygin (7b), Mykhailo Kyryliuk (8a) i Yevhenii Makovii (8a) udowodnili, że znajdują się w świetnej formie! 10 maja 2024 roku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupsku zdobyła I miejsce w silnie obsadzonym turnieju „Szachy z Mickiem” (startowało 9 szkół podstawowych), który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Nasi zawodnicy zagrali łącznie 32 partie: wygrali aż 25, przegrali tylko 5 i zanotowali 2 remisy. Poziom był wysoki, rywalizacja o czołowe miejsca była bardzo zacięta, ale toczyła się w duchu fair play i integracji pomiędzy szkołami. Oprócz ogromnego pucharu, złotych medali i dyplomu dla naszej szkoły, zawodnicy otrzymali karty podarunkowe. Dziękujemy naszej drużynie i innym szkołom za piękną walkę i spotkanie szachowe, a II LO w Słupsku za doskonałą organizację zawodów.

Comments are closed.

Skip to content