BIERZEMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY”

Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.

W dniu dzisiejszym, tj. 08.10.2024 r. rozpoczyna się w Sejmie inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, pod honorowym patronatem Premiera Rządu RP Donalda Tuska, organizowaną przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na Rzecz Ochrony Dzieci. Kampania realizowana będzie w dniach 08.10.2024 -19.11.2024 r. W związku z przystąpieniem do kampanii, planujemy włączenie społeczności SP1 w te wydarzenia i proponujemy poniższe działania :

1. Warsztaty w klasach prowadzone przez pedagogów i psychologa.
2. Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z Unicef.
3. Konkurs plastyczny, pt. „Dzień bez przemocy” w klasach starszych i konkurs plastyczno – techniczny „Moja ulubiona zabawka z dzieciństwa” w kl. I-III.
4. Akcja samorządu uczniowskiego pod hasłem „Prawo do dzieciństwa bez przemocy”

Nasze inicjatywy znajdują się na interaktywnej mapie Polski pod adresem: https://dziecinstwobezprzemocy.pl/

Finał kampanii w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci odbędzie się 19 listopada 2024 r.