Gdzie znajdziesz pomoc?  

Placówki i instytucje które prowadzą usługi z zakresu doradztwa zawodowego:

https://doradztwo.ore.edu.pl/gdzie-znajde-pomoc/


Szkoła Morska w Darłowie

W ramach doradztwa zawodowego oraz realizacji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej uczniowie klas ósmych zapoznali się na doradztwie zawodowym z zawodami związanymi z pracą na morzu. Uczniowie i przedstawiciele Zespołu Szkół Morskich w Darłowie opowiedzieli naszym przyszłym absolwentom o pracy nawigatora morskiego, mechanika okrętowego i obsłudze gastronomicznej promów pasażerskich i jednocześnie przybliżyli ofertę swojej szkoły.

Technikum Leśne w Warcinie

Uczniowie klas ósmych spotkali się z uczniami  i nauczycielami Technikum Leśnego w Warcinie, aby zapoznać się ze specyfiką zawodu leśnika oraz ofertą Szkoły Leśnej na warcińskiej polanie. Nasi przyszli absolwenci dowiedzieli się jakie predyspozycje należy posiadać, aby wykonywać zawód leśnika, jak wygląda praca w tym zawodzie oraz jak przebiega ścieżka kariery zawodowej na tym kierunku kształcenia.

Drzewniak

Technik przemysłu mody czy technik reklamy? Uczniowie klasy 8a w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrali się 10 lutego do Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku czyli Drzewniaka. W szkole mieli okazję zapoznać się z oferowanymi przez szkołę kierunkami kształcenia czyli ze specyfiką nauki na kierunkach: liceum plastyczne, technik reklamy, technik przemysłu mody, technik fotografii i multimediów, technik informatyczny, technik technologii obróbki drewna.

Skip to content