Spotkanie dziennikarskie

17.02.23 klasa 8c brała udział w wykładzie dziennikarskim Pana Mariusza Brokosa. Uczniowie poznali pasje  dziennikarza radiowego i akustyka. Pan Mariusz opowiedział o swoich zainteresowaniach z czasów dzieciństwa, wskazał na pasje, które z biegiem lat zamieniły się w pracę. Uczniowie poznali różne historie z życia dziennikarza, w których przypadek, zapał, wytrwałość w działaniu ukierunkowywały jego drogę zawodową. Młodzież dowiedziała się, że pasje należy rozwijać i wytrwale dążyć do realizacji swoich marzeń.


Kwiecień to czas, gdy poznajemy różne szkoły ponadpodstawowe, aby dokonać najlepszego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. W 3 tygodniu kwietnia spotkaliśmy się ze Szkołą Morską w Darłowie oraz wzięliśmy udział w Dniu Otwartym LO 5 w Słupsku,


Przygotowujemy się do wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ósmoklasiści na Dniu Otwartym w Elektryku.


Uczniowie klas ósmych dnia 25.03. wzięli udział w konferencji młodzieżowej „Jak wybrać dalszą ścieżkę kształcenia i zawód”, która odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku. 


21 marca uczniowie klasy 8c i 8d wzięli udział w dniu otwartym w słupskim Rolniczaku


Uczniowie klas 8b i 8d poznali tajniki zawodu technik gastronomii, technik hotelarz i technik fotografii uczestnicząc dnia 30.03.2022 w Dniach Otwartych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku.


Jak wspomóc dziecko w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej? Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę podstawową. Jak wygląda obecny rynek pracy? Odpowiedzi na te wszystkie pytania rodzice uczniów klas ósmych mogli otrzymać na spotkaniu z doradczyniami zawodowymi z wojewódzkiego Urzędu Pracy Odział w Słupsku. w ramach projektu „Wspieraj mądrze” 1 lutego 2022r. rodzice klas ósmych spotkali się online z doradcami, aby dowiedzieć się jak pomóc dziecku w wyborze dalszej drogi kształcenia, gdzie szukać informacji, jakie zawody są deficytowe, a które nadwyżkowe na obecnym rynku pracy.


Listopad 2021

Uwaga Uczniowie!
Już w czwartek, 18 listopada o godz. 18:00, zapraszamy Was do poznania tajników pracy inżynierów budowy.
Aby wysłuchać wywiadu, wystarczy w terminie spotkania wejść na kanał #ZawodowyStream:

Podczas streamu dowiesz się m. in.:
– jak wygląda praca w dużej firmie budowlanej i czy to perspektywiczny kierunek rozwoju;
– jak zostać inżynierem budowy;
– jakie są główne wyzwania w pracy inżyniera budowy;
– jak radzą sobie kobiety w branży uznawanej za typowo męską;
– w jaki sposób branża budowlana wykorzystuje nowoczesne technologie.

Zaprasza doradca zawodowy!


Październik 2021

Uczniowie klasy 8a i 8c wzięli 27 października 2021r. udział w webinarium w ramach „Projektu kariera – wybieraj mądrze”. Jest to przedsięwzięcie skierowane do młodych Pomorzan, które wspiera młodzież w podejmowaniu dalszych kroków na ścieżce edukacyjno-zawodowej. Projekt jest realizowany przez doradców zawodowych WUP w Gdańsku w formie warsztatów oraz webinarów.
Uczniowie dowiedzieli się na nim, czym się kierować wybierając przyszłą szkołę, poznali sytuację na regionalnym rynku pracy i jakie są kluczowe branże zawodowe w województwie pomorskim. Dowiedzieli się również jak zdobywać nowe kompetencje i wpływać na własny rozwój, by osiągnąć sukces na rynku pracy.


Drodzy Uczniowie,
zapraszam Was na spotkanie online, na którym poznacie tajniki pracy Nauczycieli.
Wydarzenie odbędzie się online w poniedziałek, 18 października, o godz. 18:00.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy w terminie spotkania wejść w

link: https://www.youtube.com/watch?v=IQOZnwi03Z8

Podczas spotkania dowiecie się m.in.: – ile godzin dziennie naprawdę pracują nauczyciele (i co robią oprócz prowadzenia lekcji);- czy trzeba lubić dzieci, aby pracować w szkole;- jakie wykształcenie musi mieć nauczyciel;- dlaczego edukacja to branża przyszłości; a także… jakie to uczucie móc powiedzieć: “wyciągamy karteczki”, “bardzo dobrze – trójka z plusem” oraz kultowe “powiedz klasie, co cię tak śmieszy – wszyscy się pośmiejemy!”

Zapraszam, doradca zawodowy.


W ramach doradztwa zawodowego dnia 12 października 2021r. uczniowie klasy 8b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Technicznych w Słupsku. Uczniowie przy pomocy starszych koleżanek z ZST uczyli się korzystać z programu graficznego Canva, w którym zaprojektowali plakaty filmowe. Wzięli też udział w warsztatach artystycznych w Liceum plastycznym, podczas których wykonywali prace plastyczne ucząc się, co to kompozycja i jak osiągnąć zamierzony efekt artystyczny poprzez umiejętne dobranie kolorów, kształtów, proporcji, faktur i położenia przedstawianych elementów. Uczniowie zapoznali się również z ofertą szkoły i specyfiką zawodów, w których kształci ZST. 

Skip to content