Zajęcia z edukacji morskiej

5 października 2023

Klasy 2a i 3a dnia 5 października uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach z edukacji morskiej. Mieliśmy przyjemność gościć komandora ppor. Dariusza Kloskowskiego, który z wielkim zaangażowaniem i pasją przybliżył uczniom zawód marynarza oraz tematykę związaną z morzem. Uczniowie poznali wiele przyrządów służących do pomiarów na statku, takich jak siła wiatru, ciśnienie czy wilgotność. Poznali elementy stroju marynarskiego, ćwiczyli jak oddawać honory. Poznali także pojęcie nawigacji, mili czy drogi morskiej. Obok ciekawego pokazu uczniowie mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętności. Najlepsi otrzymali drobne upominki. Celem zajęć, które mamy zamiar kontynuować jest zaszczepienie od młodych lat dzieciom i młodzieży, miłości do morza, rzek i jezior, które mamy na wyciągnięcie ręki. Może kiedyś umiejętności zdobyte na takich lekcjach, przydadzą się w praktyce, czego serdecznie życzymy.

Comments are closed.

Skip to content