SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE LITERACKIM!

Po kilku tygodniach oczekiwań mogliśmy się zapoznać z werdyktem jury dotyczącym V Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Młodzieży „Witkacy. Napisane dzisiaj”. Prace oceniali dziennikarze, literaturoznawcy, historycy, pisarze…W pełnym brzmieniu werdykt jest upubliczniony na stornie: POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY (sp3.slupsk.pl)
Udział w konkursie był dużym wyzwaniem dla uczestników, bo nie omawiamy w szkole podstawowej twórczości S. I. Witkiewicza. Uczniowie, którzy podjęli się napisania wierszy musieli pochylić się nad biografią Witkacego, jego tekstami i/lub obrazami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy napisali konkursowe utwory za odwagę zmierzenia się z trudnym tematem i za poświęcony czas.

Tytuł laureata uzyskała Milena Wiśniewska z klasy VI b
Wyróżnienie przyznano Zuzannie Kucharskiej z klasy VI a

Comments are closed.

Skip to content